Ve čtvrtfinálové sérii play off druhé hokejové ligy prohrávají borci NED Hockey Nymburk nula dva na zápasy. Po prohře po samostatných nájezdech v domácím prostředí padli i na ledě soupeře. Ve středu se budou snažit sérii přestěhovat opět na jich Čech.

J. Hradec – Nymburk 3:2

Utkání začalo hodně divoce. Už při prvním střídání měli hosté dvě velké příležitosti, ale branka z toho nebyla. Pozadu nezůstali ani domácí a šancí bylo na obou stranách dost a dost. První gól ale padl až v 16. minutě, kdy se trefil domácí Kupec. Ten vyjel z rohu kluziště a překvapil Kociána. V té době už měli trochu navrch domácí hokejisté.

Ve druhé části byla převaha domácích patrná. Hosty navíc pořádně nahlodala druhá branka Jihočechů, kteří hráli v oslabení. A aby toho nebylo málo, zanedlouho udeřili domácí potřetí. To už bylo pro hosty z Nymburka hodně zlé.

Vajgar si v poslední dvacetiminutovce hlídal své vedení. Jiskřičku naděje vykřesal v 57. minutě svou ranou Sem. Pak dostali hosté možnost přesilové hry, odvolali brankáře a Filip Dvořák vsítil kontaktní branku – 3:2. Více než minutu měli hosté na to, aby dostali utkání do prodloužení. Opět začali hrát bez brankáře, ale vyrovnat se jim už nepodařilo.

Branky: 16. Kupec (Chmel), 23. Voříšek (M. Dvořák, Mazanec), 27. Kocar (Kupec) – 57. Sem (Vaľko), 59. F. Dvořák (Sirotek, Kozák). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Oslabení: 1:0. Třetiny: 1:0, 2:0, 0:2.
Nymburk: Kocián – Vlach, Šefl, Drak, Sem, Cicvárek, Kozák, F. Dvořák – Němeček, Sirotek, Martinec – V. Dvořák, Vaľko, Štěpán – Velechovský, Tregl, Toma – Rys.

Užve středupokračuje čtvrtfinálová série třetím vzájemným zápasem. Doma budou hrát tentokrát hokejisté Nymburka a středeční střetnutí začne v 18 hodin.