Nymburk – Jin. Hradec 1:2 sn

Nymburští nastoupili do zápasu s pomalovanými obličeji, ovšem ani tento rituál jim k vítězství nepomohl.

První utkání play off přineslo vše, co k tomu patří. Hokej slušné úrovně se spoustou osobních soubojů a šancí na obou stranách. V brankách však stáli dva výborní gólmani, kteří v základní hrací době i v prodloužení pustili za svá záda každý jedinou branku. O trochu více práce však měl přece jen hostující Kubeš a především díky jemu a jeho skvělým zákrokům dokázali hosté vyhrát.

Hosté se dostali do vedení na konci 12. minuty, když zůstal Milotinský sám před Kociánem. Vzápětí na druhé straně zachránila Kubeše po Štěpánově střele tyčka.

Ve druhé třetině našel v přesilovce Sem skvěle Martince, jenže ten nedokázal přehodit brankařův beton. V tom samém oslabení ujel hostující Milotinský, proti kterému zase předvedl parádní zákrok Kocián. Šance se střídaly na obou stranách a diváci se rozhodně nenudili. Vyrovnat se domácím podařilo až ve 47. minutě. Tregl si v početní výhodě vzal puk, obehrál tři protihráče a tvrdou a přesnou ranou překonal Kubeše.

Do konce základní části už se skóre nezměnilo, a tak přišlo na řadu desetiminutové prodloužení. V něm ujel hned v první minutě Milotínský, a svoji střelu otřel o břevno. V čase 63:46 pak došlo k málo vídané situaci, když po jednom ze soubojů v rohu kluzišti prokopli hokejisté díru do mantinelu. Otvor musel být opraven, a tak se hráči odebrali do kabin. Zbytek prodloužení se dohrával po bezmála půlhodinové přestávce. Ani tak se ale o vítězi nerozhodlo, na řadu přišly nájezdy. V první sérii se nemýlil domácí Sirotek ani hostující Voříšek. Ve druhé neuspěl Velechovský stejně jako Kocar. Ve třetí sérii proměnil Vaľko a hostující Procházka musel dát, což se mu podařilo. Po třetí sérii se otočilo pořadí a začali hosté. Procházka byl opět úspěšný, jenže domácí Vaľko už nedal.

Branky: 47. Tregl – 12. Milotínský (Mazanec), Procházka rozhodující SN. Rozhodčí: Nečas. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 380. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:0.
Nymburk: Kocián – Vlach, Šefl, Drak, Sem, Cicvárek, F. Dvořák, Kozák – Němeček, Sirotek, Martinec – Velechovský, Tregl, Toma – V. Dvořák, Vaľko, Štěpán – Kouřil, Rys.