Nymburk odjel k soupeři ve značně poslepované sestavě, chybělo hned několik borců. „Přijelo nás do Jindřicháče čtrnáct a brankář. V průběhu zápasu se dva zranili, takže jsme dohrávali ve dvanácti,“ uvedl na vysvětlenou sedmatřicetiletý nymburský matador.

Hosté snížili díky trefě Vaľka na 2:1, ale pak už jen mohli pozorovat, jak jim do brány padá jeden puk za druhým. „Na výsledku se podepsal závěr první třetiny, kde se skóre vyšplhalo na 5:1. Pak už to tam padalo,“ smutnil Dvořák.

Ten nastupuje pravidelně v útoku, tentokrát musel vypomoci v obraně. „Bylo málo kluků do obrany, tak jsem tam šel já. Pak si tam zahrál také Jirka Drak,“ řekl nymburský hráč.

Ovšem dostat dvanáct gólů, to pořádně otřese s psychikou týmu. A to má Nymburk před sebou očekávané derby se soupeřem z největších – mužstvem Kolína. „Sešlo se to v jednom zápase. Možná je to před derby dobře, lepší než abychom takhle prohráli v derby,“ uvedl Dvořák. „Na co domácí sáhli, to jim tam spadlo. Nám se na druhou stranu nedařilo vůbec nic,“ přiznal hráč s číslem třináct.

Nedělní utkání s Kolínem se hraje v Nymburce od 17 hodin. „Musíme na tento výsledek rychle zapomenout a připravit se tak, aby to dopadlo lépe,“ dodal Václav Dvořák.