Poslední odehrané utkání druhé hokejové ligy bude borce klubu NED Hockey Nymburk strašit asi hodně dlouho. Na ledě Jindřichova Hradce vyfasovali potupný tucet branek.

Jindřichův Hradec – Nymburk 12:1

Na co sáhli, to pokazili. Forma se hokejistům Nymburka na jihu Čech vyhnula velkým obloukem. Konečné skóre mluví jasnou řečí. Na jejich obhajobu je třeba zmínit, že hráli v hodně oslabené a improvizované sestavě. Dva borci hráli po dlouhodobém zranění. Dokonce útočníci Václav Dvořák a Jiří Drak museli zaskočit v obraně.

Pořádně hořkou pilulku musel spolknout v bráně hostí Kocián, který odchytal celé střetnutí.

Nymburk dorazil do Jindřichova Hradce pouze se čtrnácti hráči a brankářem. Navíc se během utkání dva borci zranili a hra se zcela rozsypala. Domácí pak proměňovali jednu šanci za druhou.

Na začátku utkání vedli domácí o dvě branky, poté snížil kanonýr Vaľko. To byla ale do konce zápasu jediná hostující trefa. O osudu střetnutí rozhodl závěr první třetiny, kdy dostali hosté další tři branky. Kdo by čekal v prostřední části pokus o korekci výsledku, ten byl na omylu. Naopak nabuzení domácí hokejisté přidali další čtyři góly a bylo po zápase. V poslední části, která se už ani nemusela hrát, přidal jihočeský celek další tři zásahy.

Branka Nymburka: Vaľko (Martinec). Třetiny: 5:1, 4:0, 3:0. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:1. Oslabení: 1:0.
NED Hockey Nymburk: Kocián – Sem, V. Dvořák, Kozák, Vlach, Cicvárek – Velechovský, Tregl, Šimek – Němeček, Toma, Martinec – Štěpán, Vaľko, Drak.