Ve 37. kole druhé ligy prohrál Nymburk na domácím ledě s vedoucím týmem tabulky Hodonínem. Nymburk nechal zapomenout na předchozí nezdary s týmem z jižní Moravy a vzepjal se k výbornému výkonu, přesto to na body nestačilo. Hostům nakonec zachránilo vítězství břevno, které v power play nastřelil 19 vteřin před koncem Knesl.

Nymburk - Hodonín 4:5

Domácí měli vynikající vstup do utkání. Hned na začátku 2. minuty se jim podařilo využít přesilovku, když Treglovu střelu tečoval Šimek. Ještě na konci téže minuty však ujeli hosté dva na jednoho a Peš povedenou akci zakončil vyrovnávací brankou. Na konci třetí minuty pak také Hodonínští přetavili svoji první přesilovku v gólový úspěch. Šance domácího Šimka a Weisse pak ke gólu nevedly, podobně neuspěl na druhé straně Pokorný. Ve 14. minutě předvedli hosté opět bleskový protiútok na jehož konci se radoval Kocák. Ještě do přestávky ale ujel Tregl a svoje sólo zakončil gólem.

V polovině druhé části nachytal v přesilovce hostujícího gólmana střelou mezi nohy Velechovský a bylo vyrovnáno. Krátce nato si stáhl rukou puk ze vzduchu Němeček a pohotovou otočkou poslal Nymburk do vedení a hodonínského gólmana Peksu na střídačku. Místo Peksy putoval do branky hostí Šenk, který se nedlouho poté mohl radovat z vyrovnání, který zařídil v přesilovce přesnou střelou ostrostřelec Jurásek.

Do poslední části vstupovaly oba týmy za vyrovnaného stavu a průběh zápasu napovídal, že kdo dá branku, bude hodně blízko bodům. Vstřelit gól se nakonec podařilo hostům, když Hollý využil lehkého zaváhání domácí obrany. Nymburk zkusil v poslední minutě power play a málem se mu to vyplatilo. Kneslova bomba od modré však jen zazvonila na břevno.

Branky: 2. Šimek (Tregl, Knesl), 17. Tregl, 30. Velechvoský (Šimek, Knesl), 33. Němeček (F. Dvořák) – 2. Peš (Kocák, Jurásek), 3. Hlavačka (Podešva), 14. Kocák (Jurásek, Peš), 35. Jurásek (Hlavačka, Kocák), 50. Hollý (Špok, Hlavačka). Rozhodčí: Weinfurter. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:2. Diváci: 330. Třetiny: 2:3, 2:1, 0:1. Vývoj skóre: 1:0, 1:3, 4:3, 4:5.
Nymburk: Blažíček – Knesl, Sem, Vlach, Šefl, Tondr, Cicvárek, F. Dvořák, Kozák – Velechovský, Tregl, Šimek – Němeček, Sirotek, Martinec – V. Dvořák, Weiss, Štěpán – Rys.

JAKUB MARVAN