Trutnov – NED Hockey Nymburk 3:2

Nymburk měl výborný vstup do utkání a hned v 1. minutě využil přesilovku, když se po přihrávce Sedláka trefil Šimek. Tentýž hráč mohl dát další gól. V samostatném nájezdu ale neuspěl, stejně jako domácí Luštinec. Domácí byli pod tlakem a trutnovský brankář Biegl musel do přestávky likvidovat ještě další dvě velké šance.

Také v polovině zápasu se Biegl vyznamenal, když skvělým skluzem zmařil další příležitost hostů. Ti mohli navíc navýšit své vedení v pětiminutové přesilovce, když byl vyloučen Klement. Hosté však přesilovku zahráli bídně a navíc hned po jejím skončení sami inkasovali.

Hosty tato branka rozhodila a hned v nástupu do třetí třetiny obdrželi dvě branky. Nejprve se dělovkou prezentoval Hamerský, po něm se podobně tvrdou ranou nemýlil Březina. Nymburku se podařilo snížit až v závěru. Trenér Bičiště se už v čase 56:54 odhodlal k power play, která byla navíc umocněna o vyloučeného hráče. Risk se Nymburku vyplatil a Sedlák snížil. V poslední minutě Nymburk znovu odvolal Kociána. Hosté vytvořili před Bieglem velký závar, jenže vyrovnat se jim nepodařilo.

Branky: 39. Bláha (Fořt, Chochola), 41. Hamerský, 43. Březina (Luštinec, Chytráček) - 1. Šimek (Sedlák), 59. Sedlák (Dvořák). Vyloučení: 3:4, navíc Klement (T) 5+dku. Využití: 0:2. Třetiny: 0:1, 1:0, 2:1. Nymburk: Kocián – Knesl, Sem, Šefl, Vlach, Drak, Cicvárek – Vaľko, Sedlák, Šimek – Velechovský, Tregl, Martinec – Dvořák, J. Protivný, Toma – Němeček.

JAKUB MARVAN