Ve třicátém devátém kole druhé ligy zvítězili nymburští hokejisté na domácím ledě nad týmem Kolína. Až ve čtvrtém vzájemném zápase letošní sezony dokázal Nymburk Kolín porazit. Předtím se třikrát radoval Kolín.

Nymburk - Kolín 5:2

Derby se hrálo ve výborné atmosféře, kterou vytvořilo osm stovek diváků. Ti Kolínští ovšem svoji prohru neunesli a po skončení zápasu naházeli na ledovou plochu různé předměty včetně plné popelnice, která se pochopitelně celá na ledě vysypala. Nymburským hokejistům ani fanouškům však radost nepokazili.

Výborný zápas odehrál nymburský Martinec, který si v zápase připsal čtyři kanadské body za dvě branky a dvě asistence.

Nymburk začal pozorně a už na konci 3. minuty se radoval z prvního gólu. Brázdil neudržel Kneslovu ránu od modré a Velechovský v klidu dorazil do odkryté branky. Chvilku nato se domácí radovali z gólu podruhé. Martinec zamotal hostům hlavu, zpoza branky našel sjíždějícího Tondra a ten nekompromisní dělovkou pod břevno prostřelil Brázdila podruhé. Další šanci domácích nevyužil Weiss, který před odkrytou brankou nedokázal trefit ve vzduchu letící puk. Byla to však poslední vážnější šance domácích, neboť aktivita se postupně začala přesouvat na hokejky kolínských hokejistů.
Hosté získávali stále více půdu pod nohama a podařilo se jim také zásluhou Kubáta snížit.

Ve druhé části pokračovali hosté marně v dobývání Blažíčkovy branky. Nymburk se naopak na vážnější ohrožení Brázdila vůbec nezmohl. Přesto se ale z gólu radovali domácí. Po několika promarněných šancích Kolínských se v ojedinělé příležitosti zjevil Martinec, který nezaváhal – 3:1. Branka hostům sebrala sebevědomí a nedokázali využít ani více než minutovou dvojnásobnou přesilovku. Naopak ve 49. minutě ujel opět Martinec, byl už mimo optimální střelecký úhel, jenže zkušený bek hostí Pácal nepochopitelně hodil hůl a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. To Martinec s klidem proměnil a přinesl na hokejky domácích uklidnění. Zbytečné sekání Vlacha a následná proměněná přesilovka hostů ještě vrátila Kolín do hry, ovšem Nymburk už si vedení zkušeně hlídal. Když už hosté mysleli na power play, pohřbil jejich veškeré naděje pátou brankou Štěpán.

Branky: 3. Velechovský (Knesl), 5. Tondr (Martinec), 36. Martinec (Sirotek), 49. Martinec TS, 60. Štěpán (Martinec, Drak) – 16. Kubát, 51. Mejzr (Pácal). Rozhodčí: Vokřál. Vyloučení: 11:8, Tondr (N) 10 min. os. tr. Využití: 1:1. Diváci: 800. Třetiny: 2:1, 1:0, 2:1. Vývoj skóre: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Nymburk: Blažíček – Knesl, Sem, Vlach, F. Dvořák, Cicvárek, Tondr, Kozák – Velechovský, Vaľko, Šimek – Němeček, Sirotek, Martinec – V. Dvořák, Drak, Weiss – J. Protivný, Kouřil, Štěpán.
Kolín: Brázdil – Nedbal, Hanzl, Barták, Pýcha, Minarčík – Malý, Kubát, Skokan – Morkes, Pospíšil, Mejzr – Ježek, Cerk, Herwig.

JAKUB MARVAN

Pozor: Další zajímavé fotky z derby najdete ve středečním tištěném Nymburském deníku