Nejlepším hráčem hokejového derby mezi druholigovým Nymburkem a týmem Kolína, které vyhráli domácí 5:2, byl bezesporu nymburský útočník Jiří Martinec. Ten si v utkání připsal čtyři kanadské body za dva góly a dvě asistence. Největší měrou se tak podílel na výhře svého mužstva.

„Vůbec jsem to nečekal, jsem se svým výkonem spokojený,“ prozradil po utkání domácí útočník. „Poslední dobou se mi moc dobře nehrálo, měl jsem na sobě deku. I trenér mi říkal, že by to chtělo, aby se můj výkon zlepšil,“ řekl Martinec. „Jsem rád, že mě trenér, ale i hráči podrželi. Jsem rád, že jsem jim výkonem jejich důvěru vrátil,“ radoval se šikovný forward.

Martinec začal úřadovat v páté minutě, kdy přesnou přihrávkou zpoza branky vyzval ke střele Tondra. První branku, která byla možná rozhodující brankou zápasu, protože zastavila Kolín v jeho narůstající převaze, vstřelil na konci druhé třetiny. „Byl to nahozený puk s tečí, který jsem si jen taktak zpracoval. Blafákem jsem si roztáhl gólmana a mezi nohama po ledě jsem mu tam prostrčil puk,“ popisoval důležitý gól střelec.

Další branku pak přidal ve třetí části, když proměnil trestné střílení za Pácalovo hození hole. „Nejdřív jsem chtěl jít do blafáku, ale hráči mi poradili, ať vystřelím. Tak jsem naznačil a vystřelil mezi nohy,“ řekl hráč s devětadvacítkou na zádech, který v poslední minutě ještě přihrával na pátý gól Štěpánovi.
Po skončení zápasu si navíc spolu s dalšími nymburskými hokejisty „popovídal“ s kolínskými fanoušky, kteří zasypali ledovou plochu pneumatikami, kužely a na led hodili dokonce i popelnici. „Myslím, že to k tomu už nepatří. Byl to takový zvěřinec,“ dodal vysmátý a spokojený Martinec.

JAKUB MARVAN