„S výsledky a předvedenou hrou v přípravě nejsem spokojen,“ nebere si servítky trenér Bičiště. „Spokojen můžu být s tréninkovou morálkou a docházkou, s hrou v zápasech ovšem ne. Vím, že někteří hráči nehráli přípravné zápasy naplno. Svůj vliv možná měla i únava, protože jsme v srpnu před každým tréninkem na ledě ještě hodinu tvrdě trénovali na suchu. Roli zřejmě sehrála i nervozita u mladších hráčů,“ vypočítává možné příčiny nepřesvědčivých výkonů kouč.

Kádr hráčů je nebývale široký, navíc by se měl podle posledních informací v sestavě opět objevovat Josef Toma, který působí jako masér ve Spartě a Martin Tondr, který stejnou funkci zastává v Benátkách nad Jizerou. „Budou nám pomáhat dle časových možností. Oba mají zkušenosti s první ligou a budou pro nás určitě přínosem,“ prozrazuje poslední novinky Bičiště.

V loňské sezoně se Nymburk vyznačoval lepší obranou než útokem. V dobré obranné činnosti by chtěl Bičiště pokračovat i letos. „V přípravě jsme si říkali o chybách, které nechceme dělat a kterých se chceme vyvarovat.“

Nymburku se vloni poměrně hodně dařilo na hřištích soupeřů, doma se však trápil. Také toto by kouč rád změnil „Divákům jsme doma příliš kvalitních zápasů nepředvedli. Letos bychom chtěli doma nasbírat bodů více. Poslední věcí, které se chceme vyvarovat a která nás vloni trápila prakticky po celou sezonu, je to, že nesmíme po vstřeleném gólu vzápětí inkasovat. Toto nás psychicky sráželo dolů,“ uvedl nymburský trenér.

Nymburk změří síly hned s trojicí nových soupeřů. „Diváci uvidí nová tři mužstva, což by mohlo být dobrou pozvánkou pro diváky.“

V sezoně je naplánováno celkem čtyřicet čtyři kol, z důvodu lichého počtu startujících však odehraje každý tým jen čtyřicet zápasů. „Sezona to bude určitě těžká a náročná. Soupeři posilovali, tři nové týmy z Moravy mají kvalitní kádry. I my jsme ale získali do týmu nějaké posily, tak uvidíme, jak to bude vypadat. Rozhodně se chceme dostat do play off a v něm se uvidí. Šance dojít daleko určitě máme. Záležet bude na samotných hráčích, jak si budou plnit svoje úkoly a činnosti na ledě. Neustále jim je zdůrazňuji a pokud je nebudou schopni plnit, tak potom už to není o trenérovi, ale o hráčích,“ řekl Bičiště.

JAKUB MARVAN