NYMBURK – KOBRA PRAHA  4:3

Domácí hokejisté sice dvakrát prohrávali, ale nakonec se mohli radovat ze zisku všech bodů.

Začátek zastihl domácí v útlumu a byli to hostující hokejisté, kteří diktovali tempo hry. Domácí brankář Bílek však dešti střel dokázal odolávat až do 18. minuty. To jej v přesilovce překonal Jakeš.  Jenže ještě v téže minutě bylo  vyrovnáno. Šimek se protáhl podél mantinelu a střelou mezi betony překonal Moučka. Za 18 vteřin předvedla parádní souhru třetí nymburská lajna a domácí odcházeli poprvé do kabin s jednobrankovým náskokem.

O ten však přišli krátce po začátku druhé dvacetiminutovky. Další změna skóre se udála na konci 35. minuty. Nová nymburská akvizice v obraně Topič namazal na hůl Jakeše a ten nadvakrát překonal Bílka. Hosté se však radovali z vedení pouze šedesát  vteřin. Nymburk totiž zásluhou využité přesilovky a přesné rány Stehlíka vyrovnal.

V úvodu poslední části putoval na trestnou domácí Král, hosté ale s početní výhodou nenaložili podle svých představ. Topič napravil svoji chybu, vyslal do protiútoku Šimka jehož pokus ještě Moučka zneškodnil, na dorážku Tomy už byl ale hostující brankář krátký. Pražané se až do konce utkání hnali za vyrovnáním a chvílemi si vytvářeli až drtivou převahu, jenže domácí brankář Bílek se překonával a další puk již za svá záda nepustil. Největší šanci na vyrovnání paradoxně nabídl soupeři sám Bílek. Svou hrubku ale napravil.

Branky: 18. Šimek (Tregl), 19. Martinec (Toma, Dvořák), 36. Stehlík (Kříž, Král), 42. Toma (Šimek, Topič) – 18. Jakeš (Pohl), 25. J. Verbík (Kocman, Slanina), 35. Jakeš. Rozhodčí: Stolín. Vyloučení: 5:4, navíc Ton (K) 10 min. os. tr. Využití: 0:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 250. Třetiny: 2:1, 1:2, 1:0. Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3.
NED Hockey Nymburk: Bílek – Bodnár, Kříž, Topič, Kuzďas, Cicvárek, Herna, Zasidkovych – Maďar, Král, Stehlík – Procházka, Tregl, Šimek – Dvořák, Martinec, Toma – Chvojka.

JAKUB MARVAN