„Český svaz ledního hokeje má zájem propagovat lední hokej mezi nejmladšími dětmi a jejich rodiči. Hokej je nejpopulárnější zimní sport v České republice a v dnešní době plné jiných lákadel je stále těžší přivést děti ke sportu," uvedl po vydařené akci předseda poděbradského klubu Petr Fiala.

Klub HC Poděbrady je úspěšný v práci s mládeží a proto byl vybrán jako jeden z klubů, ve kterých se akce „Pojď hrát hokej" uskutečnila. „Zájem dětí i rodičů překonal naše očekávání, celkem se zaregistrovalo čtyřicet sedm dětí a podívat se přišlo okolo stovky rodičů," byl spokojený Fiala. „Nám se vyplatilo oslovit děti přímo ve třídách základních škol v Poděbradech. Za to patří dík vedení ZŠ V. Havla i ZŠ TGM," řekl šéf poděbradského klubu.

Děti navíc neodešly s prázdnou. „Dobrý nápad byl dát každému zaregistrovanému dítěti repliku reprezentačního dresu, ten si chtěli hned všichni přítomní vyzkoušet. Myslím, že je správné vést děti k určité národní hrdosti. Poděkovat musím členům našeho klubu, trenérům za skvělý přístup k celé akci. Jsem přesvědčen, že hokeji a tedy i našemu klubu HC Poděbrady se tato propagační akce z dlouhodobého i krátkodobého hlediska vyplatí. ČSLH měl dobrý nápad a v Poděbradech se nám ho podařilo dobře realizovat," dodal Petr Fiala.

Stejná akce se koná v pátek také v Nymburce. Zde začne v 17 hodin.