Jaká byla letní příprava na novou sezonu?

Letní příprava probíhala kombinovaně. Hráči se z větší části měli za úkol připravovat individuálně. Společný trénink pak probíhal jednou týdně pod vedením hráče A – týmu O. Malínského, který má z aktivních hráčů největší zkušenosti s vedením letních tréninků. Třetina hráčů, kteří jsou u nás na hostování, se připravovala ve svých mateřských klubech.

Jak se vám vedlo v přípravných zápasech?

Na led šel A – tým již na začátku srpna a bylo tak dost času na trénink, který probíhal dvakrát až třikrát týdně, i na přátelská utkání. Stejně jako v loňské sezoně byl naším prvním soupeřem švýcarský EHC St. Moritz, který v Poděbradech absolvoval svůj letní kemp. V tomto utkání jsme zvítězili 5:3. V jediném přípravném utkání na cizím hřišti náš tým podlehl favoritovi Krajské ligy mužů HC Junior Mělník 4:6. Poté následovaly výhry nad HC Lomnice nad Popelkou 9:6 a v generálce nad HC Jíčín 8:5.

Kádr doznal výrazných změn. Přibližte, kdo kádr opustil a kdo je naopak novým členem poděbradského týmu?

Co se týká kádru A – mužstva, začal bych odchody. Kariéru ukončil kapitán mužstva Jiří Šebesta, kterému bych rád touto cestou poděkoval za to, jak pomohl A – mužstvu za dobu, kterou tady jako hráč působil. Na doplnění kádru celé vedení klubu intenzivně pracovalo a v minulých dnech jsme uzavřeli dohodu o hostování v našem klubu například s Velechovským, Cicvárkem, Šafrou, Procházkou, Šiftou, Chmelařem, Jelínkem. Myslím, že A – mužstvo bude mít větší kvalitu, než v minulých letech.

Získali jste hráče z Kolína a z Nymburka. Prohloubili jste nějak výrazně s těmito kluby spolupráci?

Spolupráce s těmito kluby probíhala i v minulých sezonách. Jsme z jednoho regionu, spolupráce je proto logická a jsem rád, že naše jednání byla a jsou velmi korektní.

U trenérského kormidla skončil po několika letech David Kubát. Kdo tým povede v nadcházející sezoně?

Po ukončení sezony 2014 / 2015 se výbor klubu dohodl s Davidem Kubátem na ukončení jeho působení v roli trenéra A – týmu. Hlavním důvodem ukončení spolupráce byl paradoxně veliký úspěch trenérů D. Kubáta a J. Nedbalého, kterým se podařilo s mužstvem dorostu vyhrát Krajskou soutěž a postoupit do 1. ligy dorostu. Z důvodu termínových kolizí nešlo trénovat obě mužstva. Na druhé straně je pravda, že se A – týmu v posledních letech nedařilo postoupit do vyřazovací části play off a vedení klubu chtělo dát A – týmu příchodem nového trenéra určitý impuls.

Kdo je tedy novým koučem?

V podstatě ihned po skončení minulé sezony se začalo jednat s adepty na uvolněný post. Výsledkem těchto jednání je dohoda s trenérem Josefem Eisem. Trenér Eis je člověk, který se v hokejovém prostředí pohybuje celý život. Hokej aktivně hrál, trénoval žákovské týmy i dorost. U týmu dospělých má premiéru. Jeho nespornou výhodou je, že výborně zná spoustu mladých hokejistů ve věku 20 – 25 let, protože jsou to většinou spoluhráči nebo protihráči jeho syna.

Jaké jsou tedy vaše cíle pro nadcházející sezonu?

Samozřejmě pro A – tým je cíl jasný, postup do play off. Věřím, že se nám to i vzhledem k posílení týmu konečně podaří. Stejně tak je pro nás ale důležité, aby mužstvo předvádělo hokej, který přitáhne a osloví poděbradské hokejové fanoušky. Je jasné, že oba cíle spolu souvisejí.

Kdo bude podle vás patřit k favoritům soutěže?

Favoritů je více. Mělník, Rakovník, Velké Popovice. Ale pozor si všichni budou muset dát i na nováčka soutěže Králův Dvůr, který podle zpráv z jejich webových stránek posiluje opravdu neskutečně. Za tento tým by v příští sezoně měli nastupovat borci z extraligovými zkušenostmi – D. Kočí, M. Podlešák, J. Toma – což jsou vše bývalí hráči Sparty Praha. Vypadá to, že za ně bude chytat Roman Málek. I tento fakt potvrzuje, že se úroveň Krajské ligy mužů znatelně posunula směrem vzhůru. Fanoušci se tedy mají na co těšit. A naše mužstvo jistě také, protože na ledě Králova Dvora, zahajujeme 12. září novou sezonu

Poděbradský hokej to není jen A – mužstvo. Dorostenci budou hrát premiérově ligu. Jaké jsou ambice tohoto týmu?

Jednoznačným cílem je záchrana v soutěži a jak naznačily již odehrané přípravné zápasy, dorostence nečeká nic lehkého. Jistým handicapem je pro náš tým to, že liga staršího dorostu je pro ročníky 1998 a 1999, my máme převážnou část ročníku 1999. Nechceme kádr měnit na úkor domácích hokejistů, kteří si potup vybojovali, pouze jej chceme vhodně doplnit. Například velice nadějně vypadá mladý hokejista z Běloruska, který pro nadcházející sezonu posílí naše mužstvo. Jedná se o studenta, který se přestěhoval do České republiky a projevil zájem hrát ligu dorostu v Poděbradech.

A co další mládežnická družstva vašeho oddílu?

Hlavní smysl naší aktivity vidíme v práci s mládeží. Výchova mladých hráčů je pro nás priorita. Jsme přesvědčeni o tom, že čas strávený tréninkem, hraním, soužitím se spoluhráči v jednom mužstvu je ohromně důležité pro správný vývoj a výchovu dětí. Je důležité je k hokeji nebo jinému sportu přivést a ukázat jim, že to pro ně může být skvělá zábava. Ta první část je samozřejmě na rodičích, ta druhá již na nás v hokejovém klubu. Jsem velice rád, že se nám práce s dětmi a mládeží daří. Poděkování patří nejen rodičům, kteří k nám své ratolesti vozí na tréninky a zápasy, ale především jednotlivým trenérům, kteří se dětem věnují. Někdy je trochu složité k jednotlivým ročníkům zajistit dobrý trenérský tým, ale naštěstí se nám to zatím vždy povedlo. Ideální varianta je, když je trenér sám bývalý hokejista, má syna v tom „správném" věku a bydlí v Poděbradech nebo okolí. V současné době máme kromě A – týmu a dorostu, mužstvo starších žáků, které dlouhodobě vedou J. Nutil a M. Nápravník. V mladších kategoriích se o 3. a 4. třídu starají M. Hněvsa a L. Votík, o 2. třídu P. Sedlák, Š. Havlina a J. Cvrček. Kategorii nejmenších, tedy přípravku trénují a nábor zajišťují M. Vaněk, M. Pánek, P. Růžička.

Rád bych zájemce o lední hokej v Poděbradech upozornil, že průběžné nábory budeme dělat celý podzim při sobotních trénincích přípravky nebo na jakémkoliv tréninku přípravky v celé sezoně. Časy tréninků i další informace lze najít na našich webových stránkách.

Rád bych všechny děti i rodiče na zimák v Poděbradech pozval. Minimálně se vaše dítě naučí bruslit a kdo ví, třeba se mu nebo jí hokej zalíbí.

Je něco, na co byste chtěl nalákat příznivce na poděbradský zimní stadion?

Především bychom chtěli naše fanoušky nalákat na to, že všechna mužstva HC Poděbrady budou hrát od této sezony v nových dresech. Rozhodli jsme se k radikální změně klubového znaku i barev a nahradit je motivy, které s naším městem souvisejí. Věříme, že se fanouškům budou líbit nejen nové dresy, ale i výkony našich týmů. Přijďte nás povzbudit, rádi vás uvidíme.

Soupiska

BrankářiKrál, Benýr, Miler

ObránciMalínský, Cicvárek, Hněvsa, R. Procházka, Chmelař, Pozník, Malina, Havelka, Buldra

ÚtočníciDrahoňovský, Kubát, Löffelmann, Velechovský, Šifta, Svoboda, Skokan, Šafra, Malý, Jelínek, I. Procházka, Vlasák, Krumpholz, Vašát

Kdy hrají Poděbrady

První mistrovský zápas nové sezony v Krajské lize sehrají hokejisté HC Poděbrady v sobotu. To se představí na ledě týmu Králova Dvora, kde utkání začne v 17.30 hodin. Doma hraje poděbradský A – tým poprvé v neděli 20. září od 17 hodin na zimním stadionu v Poděbradech s HC Mělník. Dorost hraje první mistrovský ligový domácí zápas 20. září od 11 hodin s SC Kolín.