Vstup do utkání vyšel lépe hostům. Ti se ve třetí minutě ujali vedení. Kozlové ale nelenili a v osmé minutě bylo vyrovnáno.

Do konce třetiny se stav měnil ještě jednou. Nebylo to, když se Kuzďas dostal za obranu a prověřil Sejpala, bylo to až v přesilovce Kolína na konci třetiny. Od modré střílel Hanzl a na dorážku do prázdné byl připraven Zumr.

Vedení pak kozlové udrželi až do konce. Navýšili ho na 3:1. Tři a půl minuty před koncem tedy ještě dovolili hostům snížit na kontaktní branku, ale pak dobře zvládli power play hostů, dali do prázdné brány. A pečetili ještě v poslední minutě.

„Pro mě to byl hezčí zápas než v pondělí v Nymburce. Nepodařila se nám disciplína a dovolili jsme jít domácím do vedení v našem oslabení. Chtěli jsme hrát jednodušeji, nezbavovat se puků. Šance přišly, ale nevyužili jsme je. Soupeř nám odskočil až na 3:1 a hlídal si to. V závěru jsme ještě stihli dát kontaktní gól, ale riskli jsme power play a dostali jsme z toho gól,“ okomentoval utkání trenér Nymburka Pavel Bičiště.

"My jsme do utkání vstoupili špatně, což vyústilo v gól soupeře. Pak se nám ale podařilo vyrovnat a jít do vedení a převzali jsme otěže zápasu. Nymburk nám dělal hodně problémy v útočné fázi. Nepovedl se nám ani vstup do druhé třetiny, ale dali jsme hezký gól v přesilovce, a tím jsme získali pevnou půdu pod nohama. V závěru jsme si to ještě zkomplikovali, ale když soupeř odvolal gólmana, dali jsme gól a jsme za to hrozně rádi,“ neskrýval radost trenér Kolína Petr Martínek.

Jeho tým vede 2:1 v sérii. Čtvrtý zápas se hraje v pátek 9. března v Nymburce.

KOLÍN - NYMBURK 5:2

Branky: 8. Pýcha (Malý, Panna), 19. Zumr (Kozák, Hanzl), 31. Panna (Kadlec st.), 58. Voženílek (Prokop), 60. Kysela – 3. Stehlík (Arnošt, Mašek), 57. Stehlík (Arnošt, Kříž). Stav série: 2:1.
SC Kolín: Sejpal – Pýcha, Březina, Hlaveš, Hanzl, Barták, Voženílek, Sladký – Malý, Semirád, Panna – Kozák, Morkes, Zumr – Kysela, Němec, Prokop – Pilný, A. Kadlec, Černý, J. Kadlec.
NED Hockey Nymburk: Krofta – Kříž, Loučka, Knesl, Mašek, Hejda, Bičiště, Hiermann, Smejkal, Arnošt, Stehlík, Kuzďas, Josefus, Eis, Štěpánek, Kedršt, Kolouch, Král.