Kolín – Nymburk 6:5 sn

Domácí se sice na začátku dostali do vedení, ale hosté třemi brankami otočili vývoj skóre. Ve druhé části nymburští zásluhou Stehlíka odskočili na rozdíl tří branek, ale těsně před druhou sirénou překonal hostujícího brankáře Marka Krajňák a bylo to opět a dva góly. Tříbrankový náskok vrátil Nymburku na začátku třetího dějství Protivný, pak ale domácí zabrali, vstřelili tři góly a utkání skončilo v základní hrací době nerozhodně.

V pěti sériích nájezdů na obou stranách byli úspěšnější domácí, kteří tuto dovedností soutěž vyhráli v poměru 3:1.

„Na začátku jsme otočili skóre, výsledkově to bylo příjemné, ale s hrou především v obranném pásmu jsem spokojen nebyl. Vedli jsme čtyři jedna a pět dva, ale zbytečnými fauly jsme dostali soupeře do zápasu. Domácí se díky faulům během chvilky zvedli, dali tři góly a bylo vyrovnáno. Nájezdy nám nevyšly, když jsme z pěti proměnili jen jeden zatímco domácí tři. Takže asi zasloužené vítězství domácích," řekl po skončení zápasu trenér Nymburka Pavel Bičiště.

Další přípravné utkání hraje Nymburk v úterý 30. srpna od 18 hodin, kdy doma přivítá Jablonec.
Branky: 8. Morkes, 40. Krajňák, 50. Marvánek, 54. Malý, 58. Zumr, rozhodující sn. Hanzl – 11. Arnošt, 12. Stehlík, 17. Smejkal, 37. Stehlík, 45. Protivný. Třetiny: 1:3, 1:1, 3:1 – 1:0. Nymburk: Brázdil (31. Marek) – Kříž, Loučka, Saňa, Knesl, Rittig, Novák, Straka, Bureš – Protivný, Stehlík, Josefus, Eis, Bičiště, Smejkal, Arnošt, Barbora, Sedmík, Krejčík Matěj.

Jakub Marvan