Na začátku června se na aktivu v Praze sešli zástupci klubů II. hokejové ligy, kde si také odhlasovali systém soutěže na příští rok.

Bylo odhlasováno, že se bude hrát pouze ve dvou skupinách - Západ a Východ. Vše měl odsouhlasit VV ČSLH, který se v sobotu 26. června sešel v Karlových Varech.

Tam se však o podobě druhé ligy nejednalo, a tak se definitivně rozhodlo až 1. července. II. liga se nakonec nebude hrát ve dvou skupinách, jak si kluby přály, ale bude se hrát stejně, jako vloni, ve třech skupinách.

Skupinu Západ a Střed bude hrát deset mužstev, na Východě bude týmů 15. Slaný ani Karviná tedy ve II. lize nenastoupí. Ve skupině Střed se týmy utkají čtyřkolově každý s každým.

Nymburk hned v 1. kole nastoupí v derby na ledě Kolína. Sezona začíná 11. září, prvních osm týmů postoupí do play–off, poslední jde do baráže. O postup se v baráži o I. ligu poperou tři vítězové skupin s posledními dvěma týmy I. ligy.

Skupina Západ: Sokolov, Česká Lípa, Děčín, Klášterec nad Orlicí, Klatovy, HC Milevsko 2010 (nově vzniklý klub), Roudnice nad Labem, Řisuty, Most, Jablonec nad Nisou.

Skupina Střed: Benešov, Chotěboř, Kobra Praha, Trutnov, Jindřichův Hradec, Nymburk, Žďár nad Sázavou, Pelhřimov, Kutná Hora, Kolín.

Skupina Východ:
Valašské Meziříčí, Břeclav, Frýdek-Místek, Havířov, Orlová, Opava, Uherské Hradiště, Uničov, Přerov, Šumperk, Prostějov, Nový Jičín, Hodonín, Vsetín, VSK Technika Rosice.

JAKUB MARVAN