„My samozřejmě chceme jít dál. Před sérií je to padesát na padesát, bude to rozhodně dost vyrovnané. My ale začínáme doma a to by měla být výhoda. Daří se nám ale i venku, takže bychom to mohli zvládnout. Očekávám vyrovnané bitvy, rozhodne momentální forma hráčů a brankářů," uvedl před předkolem play off nymburský kormidelník Pavel Bičiště.

Do týmu se na konci základní části vrátil zkušený Lukáš Král, naopak odešel gólman Jaroslav Brázdil, který byl jedničkou. A v posledním zápase se zranil Šimek, kterého trápí třísla. Zda bude trenérovi k dispozici už pro čtvrteční střetnutí není vůbec jisté. „Nechceme nic uspěchat. Je to pochopitelně ztráta, jde o našeho kapitána, takže chybět bude. Na druhou stranu hráče máme, takže se s tím musíme vypořádat. Předtím nám chyběli Král nebo Stehlík a také jsme to zvládli," řekl šéf nymburské lavičky.

Nymburk má velkou šanci narazit v play off na odvěkého rivala z Kolína. Dá se totiž předpokládat, že Havlíčkův Brod, který je rozjetý jako lokomotiva, přejde přes mužstvo Písku. Pak je derby na světě. V tom případě mají nymburští hokejisté vše ve svých rukách. „Je to tak. Pro nás by to byl vrchol sezony," dodal Bičiště.

Nymburk - Žďár
1. zápas předkola play off
čtvrtek 25. února 2016
18 hodin, ZS Nymburk