Kladno má hodně slavných odchovanců a Plekanec se mezi ně zařadil. Sice nemá tituly mistra světa (kromě juniorského), nevyhrál ani olympiádu nebo Stanley Cup, přesto na všech světových akcích byl vidět a vždycky patřil k nejlepším Čechům. Hrál roky za nejslavnější klub světa Montreal Canadiens a jeho bývalí spoluhráči mu připravili zdravici ze zámoří.

Na multikostce tak postupně promluvili Max Paccioretty, Brendon Gallagher, Paul Byron nebo Artturi Lehkonen. A také jeho spolubojovník z Kladna Jiří Tlustý, nebo předseda ČSLH Alois Hadamczik. Shodli se na jednom: Tomáš byl vždycky perfektním spoluhráčem na ledě i mimo něj, spoustu mladších spolubojovníků pomáhal v jejich kariérách posouvat a zmíněný Alois Hadamczik mu popřál i do nové kariéry trenéra, kterou zahájil jako spolupracovník národního týmu.

Zdroj: Deník/ Rudolf Muzika

Plekancovi popřáli na rozvinutém červeném koberci hvězd pod projekcí jeho parádních gólů jeho manželka Lucie Šafářová, dvě jejich děti, a samozřejmě jeho spoluhráči – nový kapitán Radek Smoleňák a majitel a přítel Jaromír Jágr. Ten mu předal zlatý dres Rytířů a možná pošeptal, že by jeho služby v Kladně ještě potřeboval. "Řeč o tom před zápasem byla, ale zatím asi spíš ne. Hlavně měl Tomáš dneska jiné starosti," usmál se trenér Rytířů Otakar Vejvoda. 

Tým věnoval Plekancovi zlatou hokejku po vzoru NHL se na ni složili hráči. A Tomáš si s ní naposledy zahrál buly, tedy činnost, v níž tak vynikal. 

Hokejová extraliga: Michael Frolík na první gól pořád čeká.
Prohra s Plzní se bude špatně polykat, ví Frolík. Jak vzpomíná na Plekance?

Stadionem pak ještě oběhl celé kolo transparent Díky kapitáne a kladenský kotel za skandování jména Tomáš Plekanec vytáhl choreo s podobiznou kladenského kapitána a nápisem Kladenský avenger.

Hezké, i když Tomáš rozhodně komiksovým hrdinou během nádherné kariéry nebyl.

Poděkování kladenských fanoušků Tomáši PlekancoviPoděkování kladenských fanoušků Tomáši PlekancoviZdroj: Deník/ Rudolf Muzika

Hokejová extraliga: Kladno (v modrém) hostilo Plzeň a Tomáš Plekanec se slavnostně rozloučil s kariérou.Hokejová extraliga: Kladno (v modrém) hostilo Plzeň a Tomáš Plekanec se slavnostně rozloučil s kariérou.Zdroj: Roman Mareš

Choreo fanoušků Kladna na rozlučku s Tomášem Plekancem.Choreo fanoušků Kladna na rozlučku s Tomášem Plekancem.Zdroj: Bohumil Kučera