Vraťme se ještě jednou k uplynulé sezoně. Jaká tedy byla sezona Petra Čáslavy?
Když vezmu klubovou část, tedy CSKA Moskva, udělali jsme play off, ale zase takový úspěch to nebyl, neměli jsme tak dobrý mančaft. Byl jsem rád, že sezona skončila a těšil jsem se na nároďák. Tam jsme odehráli výbornou sezonu. Eurohockey tour jsme vyhráli a na mistrovství světa jsme hráli dobrý hokej.

Sice z toho nebylo zlato, ale vy už jednu medaili z nejcennějšího kovu máte. Jaké to je stát se mistrem světa?
Je to super, parádní pocit. Ze začátku jsme nehráli dobře a byli jsme trošku odepisovaní. Pak to byla obrovská euforie, udělali jsme Rusy, kteří tam měli hvězdný mančaft. To byl neskutečný zážitek.

Nyní je období odpočinku. Takže jak Petr Čáslava odpočívá mezi sezonami?
Hlavně jsem s rodinou. Byli jsme za rodiči, za známými, za příbuznými. Pomalu se začínám připravovat na další sezonu. Jedenáctého července odlétám do Ruska a začne nová sezona. Po mistrovství není to volno tak dlouhé.

Změnil jste dres. CSKA Moskva jsme vyměnil za Čerepovec.
V Čerepovci jsem už hrál. V CSKA se mi moc nelíbilo, bylo tam takové zvláštní prostředí. Takže se do Čerepovce docela těším. Bude to pro mě známé prostředí.

Jak se seběhlo, že jste se ocitl tady v Oáze?
Kamarád tady pracuje, takže zavolal, jestli bych tady neudělal menší autogramiádu. Nám se to s rodinou hodilo, jeli jsme na další nákup a pro mě to nebyl problém.

Nyní probíhá fotbalový evropský šampionát. Jistě jej sledujete. Co říkáte na výkony českých fotbalistů?
Na první zápas jsem se díval a kluci prohráli. Pak jsem říkal, že se dívat nebudu, abych to trošku změnil a to jsme vyhráli. Ale třetí jsem zase viděl druhý poločas a to se mi líbili, jak hráli. Já vím, v jaké pozici jsme my, když tam jedeme a nedaří se. Občas nechápu lidi, co kritizují už před turnajem. Kdyby kritizovali po nepodařeném turnaji, tak to pochopím. Ale už před ním, to se mi zdá zbytečné.

Co očekáváte od nadcházejí sezony?
Já doufám, že bude alespoň tak kvalitní, jako byla ta letos. Doufám, že v klubu se povede líp než v CSKA.

Petr Čáslava

Český profesionální hokejista, který se narodil 3. září 1979 v Kolíně, odchovaný extraligovým týmem HC Moeller Pardubice. V minulé sezoně hrál za ruský CSKA Moskva v té nadcházející bude hájit barvy klubu Severstal Čerepovec. Nastupuje na pozici obránce. Je vysoký 193 centimetrů, váží 100 kilogramů. Od roku 2003 pravidelně nastupuje za českou hokejovou reprezentaci.