„Domácí byli hratelným soupeřem, ale my jsme byli doslova jaloví v koncovce," postěžoval si po zápase trenér Nymburka Pavel Bičiště.

Nymburk měl v zápase dostatečné množství střel, ale do černého nemířila ani jedna. „Všechno šlo vedle branky. V zakončení na nás ležela deka."

Domácí postupně navyšovali skóre, zatímco nymburským hokejistům se nedařilo. „Špatně jsme sehráli i přečíslení, ke kterým jsme se dostali," uvedl trenér. Za stavu 3:0 se Nymburku podařilo vstřelit gól, ten však nebyl uznán. „Bylo to zvláštní. Nebyl prý uznán kvůli zakázanému uvolnění," uvedl k tomuto momentu Bičiště. „Možná by nás to ještě nakoplo k nějakému náporu," litoval.

Důležité okamžiky se odehrály především ve druhé třetině. „Měli jsme tam snad pět vyloučených. Na druhou stranu jsme také hráli dlouhou dvojnásobnou přesilovku, ale tu jsme nevyužili," hledal klíčový moment nymburský kormidelník. „Body z venku nebudeme vozit do nekonečna. Hlavně musíme zabrat v domácích zápasech," má jasno šéf střídačky. „V dalším zápase hrajeme doma s Moravskými Budějovicemi. To nebude jednoduchý soupeř. S projevem, který předvádíme v poslední době, nemáme šanci. Kluci se musí zamyslet sami nad sebou. Musíme hrát jednoduše, důrazně. Musíme jít před gólmana, kde to bolí, ale jedině tak máme naději na úspěch. Když se soupeřem nesrazíme, nemáme šanci," má jasno trenér Bičiště.

Jakub Marvan