Po polovině soutěže jsou na tom o bod líp Tsunami. V prvním vzájemném zápase se radovali z vítězství Horneti 10:5, ovšem v dalším průběhu soutěže se více dařilo tsunamským playerům, a tak jsou v průběžném pořadí až na třetí příčce.

V zápase se očekává velký boj. V obou týmech hrají hráči, kteří si v minulosti vyzkoušeli 2. ligu za Nymburk –  Červinka, Neugebauer v dresu Tsunami, a Jeník, Krejčík, Fiška, Turinský, M. Kříž, P. Kříž na straně Hornets.

Utkání se hraje v netradičním středečním termínu, což oběma týmům přináší komplikace se sestavou.  „Zřejmě nám budou chybět oba naši nejlepší hráči. Neugebauer neví, jestli stihne zápas kvůli práci, Červinku zase odpoledne před zápasem čeká návštěva u zubaře," říká Jan Petroušek z Tsunami Nymburk. „Přesto ale chceme vyhrát. Horneti jsou lepší než my, ale pokud jim bude chybět Jeník, máme šanci. Důležité také bude, jak nám zachytá brankář. Přes dobrý výkon brankáře by mohla vést cesta k vítězství," dodává Petroušek. „Bude to bitva jako řemen, očekávám vítězství," doplňuje jej spoluhráč Roman Betka.

Ovšem také hráči Hornets nemyslí na nic jiného než vítězství. „Bude to určitě dramatický, bojovný a vyhecovaný zápas. Hraje se ve středu, na což nejsme zvyklí, ale snad nás bude dost. Věřím, že vyhrajeme. Někdo možná bude muset zůstat v práci, já si beru na zápas náhradní volno," říká Martin Turinský z týmu Hornets Nymburk. „Určitě chceme vyhrát. Někteří hráči jsou na horách, tak uvidíme jak se sejdeme," dodává brankář Hornetů Marek Dulovec.

Jakub Marvan