Nymburku parádně vyšla úvodní dvacetiminutovka, po které odcházel do kabin s dvoubrankovým vedením, když se trefily boleslavské posily Marek a Koudela. „Začátek nám opravdu vyšel. Dobře jsme bránili a navíc se nám dařilo i v útoku," řekl po zápase nymburský trenér Pavel Bičiště.

Jenže ve druhé třetině se roztrhl s brankami pytel. Během druhé dvacetiminutovky padlo celkem šest gólů z toho čtyři do sítě Nymburka. „Hrálo se nahoru dolů. Oproti první třetině jsme polevili ve hře dozadu a hned jsme za to pykali," rozčiloval se Bičiště.

Nymburk opět trápila disciplína. „Dostali jsme gól při signalizovaném vyloučení a v oslabení," popsal úvodní dva góly domácích Bičiště. Navíc vyrovnávací branka domácích byla hodně sporná. „Všichni slyšeli čárového, který pískl ofsajd. Bílek střelu od modré ani nechytal," říkal dva dny po zápase už v klidu nymburský kormidelník. „Nechápu jak mohl hlavní rozhodčí gól uznat. Protestovali jsme, ale nebylo to nic platné."

Po dvou třetinách byl tedy vyrovnaný stav 4:4. „V kabině jsem řekl hráčům, že už se nám letos několikrát stalo, že jsme venku šli za vyrovnaného stavu do poslední třetiny, ve které jsme inkasovali a přišli o dobrý výsledek," připomínal minulé zápasy trenér Nymburka. Tentokrát Nymburk neinkasoval navíc mohl i vyhrát. „Těsně před koncem měl velkou šanci Marek, bohužel minul branku," litoval Bičiště.

Po nerozhodném prodloužení dospělo utkání do samostatných nájezdů. Pětkrát předtím v nájezdech Nymburští neuspěli, tentokrát se ale mohli radovat. „Konečně se nám to podařilo. Bílek vše pochytal a Stehlík ve druhém nájezd uspěl," radoval se na závěr Bičiště.

Jakub Marvan