Úvod utkání patřil hostům a ti se také dostali zásluhou Jakeše do vedení. „Začali jsme ve velkém útlumu, soupeři jsme nabízeli šance po různých zadovkách a přihrávkách naslepo," komentoval začátek zápasu trenér nymburského týmu Pavel Bičiště.

Hosté sice vstřelili první gól, jenže Nymburk stihl ještě v závěru první třetiny vsítit dvě branky. „Vstřelit dva góly  do kabiny pro nás bylo samozřejmě velmi příjemné," hlesl kouč Nymburka.

Na začátku druhé části hry však domácí špatně střídali a nabídnutou šanci nakonec využili. „Nebyla to vhodná chvíle ke střídání, jenže naši hráči už byli dlouho na ledě, a tak zamířili ke střídačce. Byla to velká chyba a soupeř díky tomu vyrovnal," vysvětloval kouč Bičiště okamžik, kdy hosté jeli ve dvou sami na Bílka.

Pražané se dokonce dostali do vedení a Nymburk tak musel znovu dotahovat. „Opět nám nešly příliš přesilovky. Soupeř k nám rychle přistupoval a znemožňoval nám efektivně střílet," věděl nymburský trenér. V úvodu poslední části se Nymburku podařilo vstřelit čtvrtou branku, kterou domácí vsítili dokonce ve vlastním oslabení. „Třetí třetinu už jsme hráli opět se zúženou sestavou. Vyplatilo se nám to v posledních dvou zápasech, a tak jsme k tomuto kroku přistoupili znovu. Tentokrát jsme hráli závěr zápasu na dvanáct lidí," řekl Bičiště.

Hráči Kobry se nemínili s nepříznivým stavem smířit a v závěru utkání si vytvářeli velký tlak. „Soupeř nás přehrával a dostal nás pod tlak. Chyběla nám jednoduchost a třeba i vyhození po prknech tak, aby nebylo zakázané uvolnění," uvědomoval si trenér.

Vyrovnat se už ale Pražanům nepovedlo a to především díky skvělým zákrokům brankáře Bílka. „V závěru sice předvedl fatální chybu, když se snažil rozehrát puk. Naštěstí stačil svoji chybu skvělým zákrokem napravit," oddechl si po infarktové chvilce Bičiště. „V utkání jsme předvedli spoustu nepřesností a chyb, ale nakonec jsme dokázali vítězství ve třetí třetině ubojovat," řekl trenér.

JAKUB MARVAN