Diváci sotva zaujali svá místa na tribuně, když domácí tým v 56. vteřině otevřel skóre. „Povedlo se nám dát rychlý gól, který jsem tedy bohužel ani neviděl," řekl na úvod hodnocení zápasu trenér Nymburka Pavel Bičiště. Ještě do přestávky se ale hostům podařilo vyrovnat a třetina skončila jedna jedna.

Na úvod druhé dvacetiminutovky dostal gól pro změnu Nymburk. „Stalo se to hned v prvním střídání. Krásná akce soupeře, které předcházela naše chyba. Soupeř celou třetinu líp bruslil. Přesilovky, které jsme měli, jsme nesehráli dobře. Hosté k nám rychle přistupovali, všude byli první. Často jsme se nedokázali vymanit z obranného pásma. Myslím, že soupeř byl absolutně v pohodě a jen čekal na šance, ve kterých dokázal skórovat," pokračoval dál trenér. „Měli jsme situace, kdy před námi byla prázdná brána, ale prostě to nešlo. Utkání jsme nevzdávali, ale Žďárští nám toho příliš nenabídli a když nedáme nic ani z toho mála, tak nemůžeme pomýšlet na úspěch," má jasno kouč nymburské střídačky.

Nymburku vůbec nevyšly přesilovky, ve kterých naopak hosté vstřelili dvě branky. „Nedokážeme zpracovat puk, pak ho honíme různě za bránou. Místo toho abychom se postavili, dali si dvě tři rychlé přihrávky a vystřelili. My si v přesilovkách jen nahráváme a nic z toho," uvědomuje si nedostatky trenér.
Soupeři tak stačilo jen trestat nepřesnosti. „Jednou to je ztráta puku, podruhé špatné střídání," vypočítává příčiny neúspěchu trenér. „V závěru jsme to chtěli ještě oživit, přeházeli jsme lajny a dali všechno do útoku. Dát gól už se ale nepovedlo. Soupeř vyhrál třetí zápas zaslouženě," uznal sportovně trenér, kterého ale porážka samozřejmě mrzí. „Mohli jsme hrát proti Kolínu, před plnými tribunami, ale k tomu už letos nedojde," dodal na závěr smutný Bičiště.

JAKUB MARVAN