„To bylo vysloveně povstání z mrtvých," ulevil si po utkání trenér hostů Pavel Bičiště. Aby ne, jeho tým dokázal malý zázrak. Dotáhl čtyřgólové manko, v prodloužení přečkal dvojnásobné oslabení a v nájezdech ještě urval bod k dobru za výhru 6:5 po samostatných nájezdech.

„Připravenost hráčů na zápas tam vědomě byla. Máme natrénováno, byl to druhý zápas sezony, derby. Řekli jsme si, co bychom chtěli hrát. Ale ve druhé třetině jsme úplně zkolabovali. Kolín trestal všechny chyby, které jsme udělali. Viděl jsem ten dav lidí, jak domácí hnal a bál jsem se, že dostaneme jako před lety jedenáct branek," vyprávěl Bičiště.

„Ale pak jsme ukázali naší sílu. Padl jeden gól, ten nás nakopl a dotáhli jsme se na rozdíl jednoho gólů," byl šťastný nymburský kouč. Jeho svěřenci nejdřív totálně vypadli. Během pár minut dostali čtyři branky a byli zralí na ručník. Nepravděpodobné se ale stalo skutečností, oni náskok Kolína zminimalizovali a v poslední třetině si dokonce vynutili prodloužení.

„Chtěli jsme si v poslední třetině počkat, abychom třeba ten gól opravdu dali a vyrovnali a šli do prodloužení, ale nečekali jsme, že by se to mohlo podařit," rozplýval se Bičiště radostí. A měl důvod. Místo výprasku si jeho tým odvezl domů dva body. „Kolín byl lepší po většinu doby, ale nezvládli to. Jsme za dva body z venku opravdu šťastní. Jinak z naší strany opravdu špatných čtyřicet minut," doplnil ještě.

Rác: Je to jedno velké zklamání

„Půl zápasu jsme hráli výborně, jasně jsme ovládli hru, a pak přišla naprostá nezodpovědnost. V rychlém sledu v závěru druhé třetiny jsme dostali tři góly, a tím jsme znehodnotili celé utkání," zlobil se po utkání kolínský kouč Václav Rác.

Jeho svěřenci měli našlápnuto za třemi body a fanoušci na tribunách už pomýšleli na zesměšnění Nymburských, ale opak se stal pravdou. Vedení 5:1 Kolín neudržel. Do kabin po druhé třetině šel ještě ve vedení, ale nakonec mu ani ta jedna branka k dobru nezůstala.

„Samozřejmě jsme pak už hráli v nervozitě a soupeř šel na riziko. Byla to jen otázka toho, jestli zápas ubojujeme, nebo jestli soupeř vyrovná. Navíc ta vyrovnávací branka byla nešťastná. Byl to nahozený puk před bránu a gólman si to do brány srazil sám. Nebylo to po vypracované přesilové hře. O to víc nás to může mrzet," popsal Rác okamžik zápasu s velkým O, který rozhodl, že body se budou dělit. „Je to zklamání," dodal.

Kolínu se nevydařily ani nájezdy. Z pěti pokusů Kolínští proměnili jen dva, a to na zisk bodu navíc nestačilo. „Bylo to o hráčích, kteří si na to věřili a šli tam. Nájezdy se dávají těžko. Nymburk gólman podržel, Jardovi penalty nevyšly," pokrčil rameny Rác.