Nymburk nezačal utkání špatně a už ve 3. minutě musel hostující brankář Lavinger zneškodňovat šanci Protivného. Z důležitého prvního gólu se však radovali hosté. Nymburský nápor pak oslabila tři vyloučení, která domácí dokázali ubránit.

Ve druhé části se nymburským hokejistům podařilo zásluhou přesné rány Knesla vyrovnat. Pak však opět putovali krátce za sebou na trestnou dva domácí borci a hosté trestali. Dvojnásobnou početní převahu sice ještě nevyužili, ale v klasické přesilovce už dali druhý gól. Nymburk odpověděl Eisovou tečí, větší šanci však měli opět hosté, v nájezdu objevil Vacek, který však mířil nad.

Nymburští bojovali, dřeli a snažili se o vyrovnání. Častá oslabení brala domácím síly a při hře pět na pět jen těžko překonávali dobře pracující děčínskou defenzivu. Rozuzlení přišlo tři a půl minuty před koncem po chybě domácího Knesla. Puku se zmocnil Volráb, jehož střílenou přihrávku tečoval nechytatelně přesně do růžku Vacek. Nymburk ještě zkusil šedesátivteřinovou power play, ale hosté všechny tři důležité bule ve vlastním pásmu vyhráli a vítězství udrželi.

„Chtěli jsme zvítězit, ale bohužel se to nepovedlo. Chtěli jsme hrát bez faulů, ale nakonec jsme měli mraky vyloučených a s tím nelze uspět," řekl po zápase trenér Nymburka Pavel Bičiště. „První zápas první třetinu jsme neměli nikoho vyloučeného, tentokrát čtyři. Vyloučení stojí samozřejmě spousty sil, které pak v závěru chybí. Na zápas jsme se nevybodli. Chtěli jsme, bojovali jsme až do konce. Bohužel se musím také vyjádřit k výkonu rozhodčího, který utkání nezvládl. Poprvé za svoji kariéru jsem šel po zápase za rozhodčím a řekl jsem mu, co si o jeho výkonu myslím. Jinak nelze než pogratulovat soupeři k postupu a popřát mu hodně štěstí v dalších zápasech play off," uvedl nymburský trenér.

Nymburk - Děčín 1:3

Branky: 25. Knesl (Kříž, Šimek) – 4. Vacek (Filipovský, Hašek), 30. Faigl (Oliverius, Kuchynka), 57. Vacek (Volráb). Rozhodčí: Jechoutek – Marek, Rybáček. Vyloučení: 12:5, navíc Kříž (N) os. tr. do konce. Využití: 1:2. Oslabení: 0:0. Diváci: 330. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:1. Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:3. Stav série: 1:3.
Nymburk: Brázdil – Knesl, Kříž, Kulich, Bičiště, Rittig, Herna – Eis, Král, Šimek – Protivný, Dulovec, Brzák – Velechovský, Dvořák, Kadlec.

Jakub Marvan