Pro nejmenší

Společenské hry vhodné pro děti nižšího věku většinou kromě zábavy plní i vzdělávací funkci. Zároveň jsou velmi snadné na pochopení.

Logické myšlení a jemnou motoriku procvičí Chytrý provázek: Moje první kvízy. Děti své schopnosti trénují pomocí provázku, s nímž k sobě správně přiřazují obrázky.

Nejmenší karbaníky zaujme i karetní hra se zvířaty Tarantule Tango. Kdo se jako první zbaví svých karet, vyhrává. Ačkoliv tvůrci doporučují výrobek až od sedmi let věku, zvládnou jej i mladší děti. Zajímavá je i hra Levá a pravá, při níž se děti učí zejména poznávat zmíněné strany.

Tarantule Tango je vhodná i pro menší děti:

| Video: Youtube

Kvízové

Kvízových her je nespočet. Často jsou k dispozici rozšiřující edice základních verzí, které je možné hrát samostatně a zaměřují se na konkrétní téma, například sport, vesmír a další.

info Zdroj: Deník.cz

Kde si užít prázdniny či dovolenou a čím se v létě zabavit? Inspirujte se našimi tipy ZDE.

S dětmi staršími sedmi let lze hrát Kapesní kvízy junior, u kterých jsou otázky přizpůsobené jejich možným vědomostem, případně získají nové informace. Pro odrostlejší ratolesti a dospělé jsou vhodné hry Timeline: Česko zkoušející ze znalostí o rodné zemi, a trochu složitější Tipni si! Na cesty. U této hry často jde víc o odhad než skutečné vědomosti. Klasikou pro hraní se slovní zásobou je Kris Kros Travel, případně dražší Scrabble.

Znalosti o Česku lze prověřit ve hře Timeline:

| Video: Youtube

Karetní

Karetní hry nabízí ohromné množství variant, délka hraní může být i jen pár minut a pravidla jsou snadnější. Navíc principem často je zbavit se svých karet, nebo eliminovat soupeře.

Čestné místo mnoho let zabírají tituly Bang! a UNO, ale zábavnou možností je například Milostný dopis - vyžaduje taktiku, důvtip a trochu blafování. Fanoušci komiksů ocení její variaci Marvel: Rukavice nekonečna.

Postřeh lze vyzkoušet u Red Hot Silly Peppers. Nejrychleji reagující hráči na zadání získávají karty a vyhrává ten s největším balíčkem. Nebo lze vyzkoušet Bacha Zombíci!. Má podobný princip, ale zde je nutné se vyhýbat překážkám a vyhrává hráč, který jako první dosáhne cíle.

Detektivní, nebo hororovou atmosféru lze navodit s pomocí her jako jsou Fabula Rasa a Černé historky. Principem je často pomocí správných otázek vyřešit záhadné příběhy.

Milostný dopis je jedna z nejúspěšnějších karetních her:

| Video: Youtube

Deskové

Část známých deskových her, jako například Osadníci z Katanu, má i cestovní verze, ale herní doba většinou zabere víc než hodinu. Při nákupu je tedy důležité si uvědomit, zda tolik času na dovolené lze deskovkám věnovat.

Mezi záležitosti na pár minut s nízkou obtížností patří třeba Co tě žere?. Jedná se o letošní novinku se zvířaty, ve které hráči musí přežít co nejdéle, zatímco se snaží sežrat protihráče.

Vyzkoušet svou šikovnost lze u hry Dorty jsou vrženy. Uživatelé házejí s papírovou polevou a snaží se spojit stejné barvy. Vyhrává ten, kdo se posune nejdál.

Klasicky pak nezklamou tradičnější hry jako jsou cestovní Dostihy a sázky nebo Activity Kompakt.

Co tě žere? je zábavná novinka se zvířaty:

| Video: Youtube

Tradiční stolní hry na cestách

Spousta běžných společenských her má cestovní zpracování, zpravidla magnetické. Tímto způsobem jsou upravené Člověče, nezlob se!, Mlýn, Hadi a žebříky, Logik, Šibenice nebo Sudoku.