Bez zajímavosti není ani fakt, že každý strom ponese jméno po významné místní osobnosti, která se podílela na činnosti hasičského sboru. Zároveň bude mít každý strom i svého patrona.

Část nové výsadby se uskuteční v drahelické ulici Na Tržišti, kde má vzniknout nová alej. Další pak v parku u zadního vchodu na hřbitov. Hasiči vysadí listnaté stromy na podzim v době vegetačního klidu. „V ulici Na Tržišti stromy chybí a cílem je vytvořit jednostrannou alej podél cesty u hřiště a doplnit čtyři stromy u dětského hřiště. V parku u zadního vchodu za hřbitovem je cílem vysadit listnaté stromy, protože stávající výsadba je ne zcela šťastně vysazená z okrasných a exotických jehličnanů,“ uvedl Zdeněk Vocásek.

Každý strom ponese jméno významné osobnosti, která se podílela na chodu hasičského sboru v Nymburce a bude mít svého patrona v podobě současného člena sboru. Po jeho odchodu z aktivní činnosti ve výjezdové jednotce bude stromu stanoven nový patron.

Na projekt získali hasiči dotaci 128 tisíc korun v grantové výzvě Sázíme budoucnost. „Hasiči v Nymburce oslaví za dva roky 150 let své činnosti. Tímto počinem vzdají hold všem, kdo se podíleli na ochraně našeho města,“ doplnil starosta dobrovolných hasičů.