Nymbursko – Velký úspěch zaznamenali dobrovolní hasiči z Pískové Lhoty. Družstva žen, mužů a mladých hasiček vybojovala účast na Hasičské olympiádě ve franfouzském Mullhouse, která se bude konat v červenci příštího roku.

Vše se „upeklo" na podzim. Koncem září na atletickém stadionu ve Dvoře Králové, kde se konalo III.Mistrovství republiky v klasických disciplínách CTIF. Tentokrát o to zajímavější, že se jednalo 
o kvalifikační soutěž na Hasičskou olympiádu do Francie v roce 2013.

Soutěžilo se v kategoriích ženy a muži a právo postupu na olympiádu získala první tři družstva žen a deset družstev mužů. Ženy z SDH Písková Lhota obsadily stříbrnou pozici, muži pak v nabité konkurenci, kde rozhodovaly naprosté detaily v provedení disciplín, obsadili sedmou příčku.

Přesně o měsíc později se konala kvalifikace mladých hasičů rovněž v disciplínách CTIF. „Bílá peřina pokryla naprosto celý stadion ve Skutči a bylo jasné, že tento závod bude nejen náročný, ale i zcela netradiční. Klobouk dolů před organizátory," uvedla starostka nymburského sdružení hasičů Blanka Blechová.

Na start se postavilo 13 družstev z celé ČR v kategoriích dívky a chlapci. „Po perfektním a naprosto koncentrovaném výkonu se absolutními vítězkami v součtu obou kategorií staly mladé hasičky z SDH Písková Lhota s nejnižším věkovým průměrem na startu 13 let. Všech devět dívek si zaslouží nejen upřímné poděkování, ale i neskutečný obdiv nad jejich výkony, na kterých mrazivé počasí nezanechalo žádnou stopu," pochválila lhotecké dívky Blanka Blechová.

Dobrovolní hasiči v Pískové Lhotě mají už mnoho let vysokou úroveň v požárním sportu a ve sportovních disciplínách CTIF, což je mezinárodní soutěž ve zvláštních disciplínách. Jako jediní z Nymburska už se dostali na mistrovství republiky i Evropy a v roce 2009 se probojovali do OStravy na Hasičskou olympiádu. V některém z příštích vydání přineseme rozhovor, jak se takové úspěchy tvoří.