Podle velitele stanice Zdeňka Skoupého by se tak mohlo stát hned po letních prázdninách. „V současné době probíhá zajíždění vozidla a výcvik tak, aby nejpozději od 1. září došlo k zařazení nové CAS do výjezdu na stanici,“ uvedl Zdeněk Skoupý.

Poděbradští profesionální hasiči převzali novou velkoobjemovou CAS 30 na podvozku Tatra 815 – 7 už 21. července. Vůz je hrazen z programu Fondu zábrany škod, který spravuje Česká kancelář pojistitelů. Nový speciál nahradí stávající CAS 30 z roku 1987, která přejde do zálohy na stanici HZS Příbram.

Nová cisterna má výkon 325 kW, plně automatickou převodovku Alison, kotoučové brzdy jsou osazeny na všech třech nápravách. Maximální rychlost je omezena na 110 km/h, brodivost vozu je 120 cm. Ovládání čerpadla je pak možné obsluhovat ze zadní části nástavby i z kabiny vozidla. Pro hašení je vybavena zařízením pro rychlý zásah o délce 60 metrů, odnímatelnou lafetovou proudnicí a nově také nárazníkovou lafetou ovládanou pomocí joystiku z kabiny vozidla. Nádrž na vodu má objem 9 000 litrů, nádrž na pěnidlo objem 540 litrů. Posádku vozidla tvoří čtyři hasiči. Standardní výbavou je pak motorová pila, osvětlovací stožár a plovoucí čerpadlo.