Nymburský územní odbor reprezentovali v letošním ročníku hasiči z Milovic. „Na rozdíl od jiných okresů, které posílají každý rok stejný tým a mají to tak trochu už okoukané, tak my se střídáme. Jezdí hasiči z Nymburka, Poděbrad a Milovic. Letos to vyšlo na Milovické a z prvního místa máme samozřejmě obrovskou radost,“ uvedl velitel nymburských hasičů Roman Zima.

Podle jeho slov se soutěžící před samotnou akcí pečlivě připravovali. Jak po teoretické stránce, tak po té praktické. V soutěži má každý tým na vyproštění osob a zvládnutí úkonů 20 minut. V tomto ohledu vyhráli zástupci Nymburska s obrovským náskokem. Hotovo měli za 11:58 minut. Druhý nejrychlejší čas měli boleslavští hasiči (16:57).

Každý tým je sestaven ze čtyř osob, z nichž jeden musí být zařazen na pozici zdravotníka a další na pozici velitele. „Během pokusu hodnotí sbor rozhodčích správný postup při vyprošťování, a to z hlediska tří odvětví – taktika, technika a předlékařská péče,“ vysvětlila Tereza Fliegerová, mluvčí hasičů.

Díky úspěchu milovických hasičů v barvách Nymburska se příští ročník soutěže bude konat v domácím prostředí. „Zřejmě se uskuteční v Poděbradech,“ potvrdil Roman Zima.