Obzvlášť pozorně, jak klání ve Slovinsku postupují, se bude na dálku sledovat z Nymburska. V mládežnické kategorii reprezentují Českou republiku zástupci Pískové Lhoty, a to jak chlapci, tak dívky. „Právě dívky budou obhajovat zlatou medaili z Villachu z roku 2017,“ upozornila Špačková na někdejší úspěch, na který by mladé hasičky rády navázaly.

Soutěží se v atletických disciplínách upravených po hasičsku i v divácky atraktivním požárním útoku, kdy je třeba co nejrychleji rozvinout hadicové vedení a nastříkat vodu do terče.

Závodit na stadionech Kladivar a Z‘dežele se bude od středy 20. července do soboty. Českou republiku budou ve Slovinsku reprezentovat téměř dvě stovky sportovců. A nejde jen o členy dobrovolných hasičských sborů. Zlatou medaili z Villachu z roku 2017 v disciplínách CTIF se mezi profesionály bude snažit obhájit tým Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje. „Své zástupce mají české barvy i mezi rozhodčími, kterých přicestovalo do Slovinska celkem 17,“ poznamenala Špačková. S dodatkem, že naposledy české sportovní týmy přivezly z Villachu celkem 38 medailí.