V sobotu ráno odstartovalo hasičský víkend na Nymbursku druhé kolo Polabské ligy v požárním útoku dobrovolných hasičů v kategoriích muži, ženy a smíšenka v Kamenném Zboží.

Na překrásném fotbalovém hřišti padaly pěkné časy, které se budou započítávat do celkového hodnocení. Poděkování za fantastickou atmosféru patří Sboru dobrovolných hasičů Kamenné Zboží a všem zúčastněným.

Přímo z Kamenného Zboží odjížděli hasiči z Velenky a Kounic na svou okrskovou soutěž do Semic, kde probíhala soutěž okrsku Velenka, Kounice, Vykáň, Semice, Starý Vestec, Bříství, Chrást a Přerov nad Labem. Kromě dospělých se soutěže účastnily kolektivy mladých hasičů dané oblasti.

Nejstarší hasič okrsku, nesoucí titul Zasloužilý hasič, Alois Pýcha hodnotil soutěž jako velmi vydařenou.

Dále se pokračovalo na opačném konci regionu, konkrétně Memoriálem Bohumila Jeníka a Františka Říhy v Budiměřicích, kterého se zúčastnilo čtyřicet družstev včetně dětí.

V pravé poledne se rozeběhly tradiční hasičské slavnosti ve Velkém Zboží, kterou poctila i francouzská delegace a vedení Města Poděbrady.

Po soutěži a statických ukázkách se sobotní slavností a oslava 111. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Velké Zboží završilo skvělou kulturní zábavou.

Další hasičské akce nás čekají a jste na ně všichni srdečně zváni.


BLANKA BURYANOVÁ