Dne 16. srpna 2012 vznikl Sbor dobrovolných hasičů Milovice - Mladá. Zhruba tři roky takto fungovali, než si na svou půdu pustili i děti. Prozatím jeden až dva týmy.

Začátky byly krušné. Samí nováčci a velká neznámá v požárním sportu. „Jen pomalu jsme okoukávali techniku požárního útoku. Postupně zjišťovali své možnosti i síly. Co ale nikdo, možná ani my samotní, nečekal, že o dva roky později pojedeme se čtyřmi týmy Polabskou ligu a několik pohárových soutěží, a že v letošním roce vyhrajeme nejvyšší umístění ve všech kategoriích v okrskové soutěži na Milovickém poháru. Na závody už budeme jezdit plně vybaveni a vlastním autobusem,“ pochlubili se dobrovolní hasiči.

Díky technické četě, jak jí říkají, mají skvělou klubovnu, novou dráhu, terče i překážky. Jezdí na výlety, pořádají akce. A to také díky velké podpoře starosty sboru a obětavým rodičům dětí.

Milovičtí nezapomínají ctít pravidlo spolupráce mezi sbory. „Jsme pro každou srandu i pomoc. Za velmi podnětné rady a pomoc jsme na oplátku pro Sbor dobrovolných hasičů Pátek doplnili jejich týmy dětmi i dospělými a vyhráli několik pohárů. Takto by to mezi sbory mělo fungovat. Zdravá rivalita na trávníku, přátelství vždy a všude,“ vědí s jistotou sympaťáci ze sboru.

Na své základně prý uvítají každou milou návštěvu, které rádi ukážou čerstvě vybudovanou, velmi obsáhlou expozici historie hasičů lyseckého okrsku.

Blanka Buryanová