V dalším pokračování fotbalové I.B třídy na sebe narazily okresní týmy. Předposlední Loučeň hostila poslední Jíkev.

Loučeň – Jíkev 2:0

Hosté z Jíkve doplatili na svoji nedisciplinovanost. S Loučení drželi až do 64. minuty naději na přijatelný výsledek, ale pak se nechali vyloučit Žežulka a de Giorgii a bylo rozhodnuto. Navíc domácí Dědek čtrnáct minut před koncem pojistil výhru svého mužstva.

V zápase bylo k vidění mnoho nepřesností a málo pohledných akcí. A šancí? Těch bylo jako pověstného šafránu. Za zmínku ale rozhodně stojí úvodní branka, kterou dal Holler. Ten se pověsil do vzduchu na centr Tětka a nůžkami poslal míč do sítě.

Branky: 36. Holler, 76. Dědek. Rozhodčí: Hlavnička. ŽK: Dědek, Bobek, Štěpánek – Kápička, Zemánek, de Giorgii, Klimeš, Žežulka. ČK: 64. Žežulka a de Giorgii (oba Jíkev). Diváci: 90. Poločas: 1:0.

Loučeň: Bednář – Krupička, Dědek, Holánek, Holub – Tětek, J. Škuthan (17. Hofírek), Holler, Bobek (76. Balcar) – Kunc, Štěpánek.

Jíkev: Zemánek – Neužil, Strašík, Dudek (46. Vinogradov), M. Škuthan – Březina, Žežulka, Spilka, Kubín – Kápička, de Giorgii.

OHLASY PO UTKÁNÍ

V zápase Loučeně s Jíkví bylo patrné, že hraje poslední tým s předposledním. Loučeň je v tabulce nejnižší krajské soutěže třináctá a ještě má šanci na záchranu, Jíkev je už na poslední příčce smířena s pádem do okresního přeboru. „Podle toho, že hrál poslední s předposledním to na hřišti taky vypadalo,“ uvedl po zápase Jiří Jouza, který o zápase seděl na lavičce hostí. Ovšem nejdříve se mu mluvit nechtělo. „Prostě jsme jasně sestupující tým,“ dodal Jouza.

Důvod k radosti měl po okresním derby loučeňský kormidelník Otakar Ottomanský. I když ten se radoval jenom ze zisku všech bodů. „Se třemi body jsem spokojen. Ale pro oko diváka to nebylo. Jen ty branky byly krásné. A ta první byla světová,“ řekl trenér Loučeně, jejíž šance na záchranu stále žije. „Žijeme. Získali jsme povinné vítězství. Jsem rád, že jsme toto utkání zvládli, i když spíše jen výsledkově,“ mnul si spokojeně ruce Otomanský, který přiznal, že než Dědek přidal druhý gól, strachovali se domácí o vítězství.

V zápase padly také dvě červené karty, které dostali hostující hráči. „S nimi se to táhne celý rok. Jsou nedisciplinovaní, zbytečně provokovali hlavního rozhodčího. Ale nám výhoda dvou hráčů moc nepomohla. Najednou jsme nevěděli, co hrát,“ přiznal kouč Loučeně.