SADSKÁ – LIBICE N. C.  0:3

Dlouho se hrálo bez vyložených šancí. Až přišel první úder ze strany hostí. Stoper Jandzík si obhodil obránce a naservíroval míč Kratochvílovi. Ten neměl problém se zakončením a prázdnou bránu trefil – 0:1. Pak měli dvě dobré příležitosti domácí, ale nic z toho nebylo.

Ve druhém poločase byli o mnoho nebezpečnější hosté. Beneš ale mířil jen do náruče Krále, se šancí si neporadil ani Jan Fořt. Z půlky šel sám na gólmana Billý, ovšem zamířil nepřesně. Na druhé straně měl hodně práce Václavík s Nedbalovým pokusem.

Rozhodující moment přišel v 67. minutě. Domácí gólman nepochopitelně nakopl Mbaha a dostal červenou kartu. Do brány musel obránce Mjartan a penaltu proměnil s přehledem Jandzík. Třetí gól přidal Mbah, který obešel posledního obránce a následně i gólmana.

„Zápas zlomilo vyloučení gólmana, které bylo naprosto zbytečné a jasné. Do té doby jsme hráli vyrovnanou partii s týmem, který chce jít nahoru, což mě potěšilo. První poločas jsme hráli dobře, dobře jsme kombinovali. Jak jsem řekl, rozhodla červená karta pro gólmana a bylo po zápase. A také to, že jsme měli podle mě kopat penaltu za ruku za stavu dva nula. Naopak z protiútoku jsme dostali třetí gól," řekl sadský trenér Jiří Hrdlička.

V jeho týmu se objevilo hned trio nových hráčů. Z Polabanu Nymburk přišli bratři Jechové a Zubák. „Jsou na tom všichni dobře technicky i kondičně, do budoucna nám určitě pomohou," řekl na adresu čerstvých posil sadský kormidelník.

„Vítězství je zasloužené, měli jsme dost vyložených šancí. Škoda toho, že jsme branku nedali dřív, mohli jsme být klidnější. Nám to usnadnil jejich brankář. Soupeř vzdoroval a nebýt vyloučení, asi by nás potrápil ještě víc," shrnul utkání manažer Libice Miroslav Tomáš.

Také v dresu hostí se objevila nová tvář. Z Litole přišel Václav Sosnovský, který hrál naposledy za Benátky nad Jizerou. „Je to pro nás velké posílení ofenzivy," chválil hráče manažer.

Branky: 28. Kratochvíl, 68. Jandzík (z PK), 76. Mbah. Rozhodčí: Čermoch. ŽK: Mjartan – Jan Fořt. ČK: 67. Král (Sadská). Diváci: 80. Poločas: 0:1.
AFK Sadská: Král – Mjartan, O. Jech, Melíšek, Štácha – Zubák, Nedbal, J. Jech (78. Šafránek), Čapek (63. Tolma) – Plot (83. Červinka), Svoboda.
Libice n. C.: Václavík – Havierník (79. Jakl), Jandzík, Billý, Kalina – Beneš (55. Mbah), Jiří Fořt, Lambert (83. Petráň), Kratochvíl (87. R. Novák) – Jan Fořt (75. Černý), Sosnovský.