POŘÍČANY – Č. PEČKY 2:0

První poločas začal tlakem domácích hráčů, ale pozorná obrna hostů nepustila domácí do zakončení. Ve 23. minutě dostal míč do nohy domácí Horejc, který v rychlosti prošel hostující obranou a přízemní střelou podél brankáře otevřel skóre utkání.

Druhý poločas přinesl pro diváky pohlednější fotbal, šance měla obě mužstva, ale bez brankového zakončení. V 73. minutě se po standardní situaci Hlavatého prosadil domácí kapitán Sedláček a hlavou upravil konečný výsledek utkání.

„Zatímco Poříčanští se v koncovce dvakrát prosadili, my, především ve druhém poločase, jsme se v dobrých šancích neprosadili ani jednou. Tvrdit, že jsme měli smůlu by nebylo objektivní vyjádření, protože domácí obrana byla spolehlivá a stihla zablokovat řadu našich střel. A když už některá mohla v brance skončit a my málem zvedali ruce, předvedl Klíma neuvěřitelné zákroky. Tím neříkám, že svou šanci na záchranu odepisujeme, ale pokusíme se naopak v posledních třech kolech uhrát tolik bodů, které by k setrvání v soutěži postačily," věří trenér hostujícího celku Pavel Dvořák.

„Červené Pečky bylo jedno z nejlepších mužstev, které jsme prozatím hostili. Nedivil jsem se těm fandům, kteří se mě ptali, jak je možné, že jsou Pečky na padáka, když předvedly takhle dobrý fotbal, po hernětaktické stránce kombinací z první se snahou prosadit se v koncovce. Naproti těm fandům vím, že Pavel Dvořák má v kádru řadu talentovaných fotbalistů, mimo jiné z Kutné Hory a v brance gólmana Cihláře, který vyrůstal v ligovém Liberci," vyjádřil se ke hře hostí vedoucí Poříčan Zdeněk Pačes.

Branky: 23. Horejc, 73. Sedláček. Rozhodčí: Tvaroh. ŽK: 2:1. Diváci: 140. Poločas: 1:0.
SK Poříčany: Klíma – J. Puk, Štefančík, Sedláček, Holler – Horejc, Kopecký, Prejsek (60. Mužík), Hlavatý (78. Hampl) – O. Puk, Slavík (85. Touš).

(kub, str)