Stal jste se Fotbalistou okresu 2015. Co na to říkáte?

Předně díky všem, kteří hlasovali v můj prospěch. Zlatý míč to úplně není, ale je to fajn.

A co na to říkali vaši spoluhráči?

Že to budu mít drahý a na tréninku mi gratulovali.

Bude vás to tedy něco stát do kasy. Už víte kolik?

Ihned po zveřejnění jsem do kabiny přinesl šáňo a dále počítám s tím, že do kasy budu muset darovat jakýsi finanční obnos.

Na trůnu okresního fotbalisty jste vystřídal svého spoluhráče Koubu. Předtím vyhrál další váš spoluhráč Petlička. Je to tedy tak, že v Ostré jsou momentálně nejlepší fotbalisté?

Ostrá nepochybně kvalitní fotbalisty má, přesto ale vždy záleží na výkonu celého kolektivu.

Fotbal je sice týmová hra, ale získal jste už někdy nějaké individuální ocenění?

Od skoromanželky jsem individuálních ocenění získal hned několik (smích). A co se fotbalových uznání týče, tak kdysi jsem jich taky pár v rámci klubu, kde jsem zrovna působil, obdržel.

Vy působíte v Ostré už druhou sezonu. Jak jste se do Ostré vůbec dostal?

Jsem tady od února 2015. Nedávno předtím jsem se přistěhoval nedaleko Ostré, oslovil mě předseda klubu Jarda Feit, sešli jsme se, slovo dalo slovo a jsem tady.

Přibližte čtenářům svoji hráčskou kariéru…

Jéžiš, to by bylo na strašně dlouho. Klubů, ve kterých jsem kdy působil, bylo fakt hodně. V kostce bych uvedl, že jsem se celou dobu pohyboval na úrovni ČFL a divize.

S týmem Ostré máte našlápnuto k postupu do divize. Je to váš hlavní cíl? A jak je ještě podle vás postup daleko?

Zákeřná otázka. No, postup je daleko asi tak devět zápasů a vlastně ani nevím, zda je naším jednoznačným cílem. Chceme vyhrávat a chceme hrát fotbal pro naše fanoušky, a pokud se soutěž vyhrát podaří, tak asi postoupíme.

Kdo bude podle vás hrát o nejvyšší příčky až do konce?

Ostrá, třeba taky Hostouň, Velvary a pak možná Poříčí.

Myslíte si, že už současný kádr Ostré má na to, aby mohl hrát důstojně ve vyšší soutěži?

Určitě, už v přípravě jsme měli možnost porovnávat síly se soupeři z vyšších soutěží a převážně jsme sehráli minimálně vyrovnaná utkání.

Pořadí ankety

1. Petr Vobořil (Ostrá) 105 hlasů, 2. Martin Grospič (Polaban Nymburk) 83, 3. Martin Tůma (Bohemia Poděbrady) 60, 4. Luboš Nepovím (Polaban Nymburk) 59, 5. Marek Paclík (Pátek) 55, 6. Josef Petlička (Ostrá) 17, 7. Lukáš Jarolím (Vykáň) 11, 8. Miloš Čáp (Sokoleč) 10, 9. Matěj Peterka (Polaban Nymburk) 8, 10. Adam Kosmák (Vykáň) 7, 11. – 12. Jan Bobek (Bohemia Poděbrady) a Patrik Šťastný (Slovan Poděbrady) 2, 13. Ondřej Kolovecký (Čelákovice) 1.