Semice nestačily na celek příbramského Spartaku a prohrály 1:4. „Nezopakovali jsme výkon z minulého kola. Sehráli jsme špatné utkání," nehledal výmluvy semický vedoucí mužstva Miroslav Čepelka. „Měli jsme tragický začátek, když jsme po třinácti minutách prohrávali o dva góly. Středem obrany nám prošel stejný hráč," smutnil Čepelka.

Ve druhém dějství byli domácí o něco lepší, ale nedařilo se jim vypracovat si šance. „Od 65. minuty jsme měli velký tlak, ale nebylo to k ničemu. Podali jsme podstatně horší výkon než minule. Měli jsme problémy ve středu obrany a hlavně jsme nezachytili úvod střetnutí," hodnotil zápas Čepelka.

Čelákovice doma dostaly pět branek od Nového Strašecí, a padly 2:5. „Myslel jsem, že vyhrajeme, ale nestalo se," přemýšlel nahlas sekretář Unionu Milan Šikl. „Oni hráli jednoduše, nakopávali míče a Durčák nám dělal problémy."

Union snížil na 1:2, ale pak svou velkou šanci zahodil Plecitý. Soupeř přidal třetí gól a z toho už se domácí nevzpamatovali. „Ve druhém poločase   hostům docházely síly. Nemělo to ale žádný efekt. Většinou se hrálo před soupeřovou šestnáctkou, ale bylo to jalové. Stále je to o tom, že děláme velké chyby," vyprávěl Šikl.

Radost tak zavládla pouze v Nymburce. Polaban vyhrál přestřelku v Klecanech 4:3. „Rychle jsme prohrávali, to bylo po mojí chybě, špatně jsem vyhodnotil situaci," sypal si popel na hlavu František Farkaš, zadák Nymburka. „Ve třetí minutě jsme ale z penalty srovnali. Pak jsme byli lepší, Herčík trefil břevno a Lambert tyč," hlesl Farkaš.

Ve druhém poločase šli domácí ještě jednou do vedení, ale to bylo naposledy. „Dva góly jsme dali po kiksu domácího gólmana. V závěru nás sice Klecany zmáčkly, ale gól daly až v poslední minutě. Herně to z naší strany nebylo moc dobré, špatně jsme řešili situace, hlavně když jsme šli do přečíslení. Výkon nebyl moc dobrý, ale máme tři body."