První zápas a tři body. To je parádní vstup fotbalistů Ostré do sezony. „Ale začali jsme hrozně. Ale hrozně," přiznal po utkání asistent trenéra Ostré Milan Moravec. „V úvodu nás podržel Heimrath. Patnáct minut bylo hrozných, to jsme byli jak v klinické smrti. Pak se to srovnalo a postupem času jsme měli šance," řekl Moravec.

Jenže Ostrá byla na štíru s jejich proměňováním. „Zahodili jsme moře příležitostí. Hlavně ve druhém poločase. Oni ve druhé půli odpadli a po vyloučení jejich kapitána se jen hádali. Se třemi body jsme pochopitelně spokojeni," radoval se Moravec. „Vítězství nás hodně potěšilo, obzvlášť ze hřiště soupeře."

To Poděbrady dopadly o mnoho hůř. Sice od první minuty vedly, pak ale nedokázaly své vedení navýšit a nakonec odešly poraženy. „Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V první půli jsme hráli výborně. Až jsem si říkal, jestli je to možné. Dařilo se nám, všichni chtěli hrát. Prostě jsme vedli a  hrálo se nám dobře," hodnotil první půli zápasu poděbradský kapitán Jan Jirásek.

Druhá půle už byla o něčem jiném. „To nás hosté přehrávali, byli lepší. My jsme měli šanci dát na dva nula, ale nedali jsme. Pak jsme si nechali dát dva góly z nešancí. Porazili jsme se opět sami, druhá půle byla tragická, nezvládli jsme to," řekl Jirásek.

Na hře Bohemie se ve druhém dějství projevila neúčast zraněného Voříška, který musel v poločase kvůli zranění odstoupit. „Bylo to znát. Vypadl nám klíčový hráč a nebyla za něj adekvátní náhrada," dodal kapitán.