Jenže teď se fotbal nehraje. Co dělat o víkendu? „Trávím více času na zahradě. Mám doma králíky a slepice. A taky se více zabavím vnoučaty,“ našel si mimofotbalovou zábavu Vítězslav Vaňhal, který se těší na každou fotbalovou sezonu. Často si vystačí v přípravném období s přátelákem.

Sám hrával za Poříčany. „Skončil jsem asi ve třiceti letech,“ zavzpomínal fotbalový fanoušek, který stihne za víkend klidně čtyři zápasy. „Stihnout se to dá, když se zápasy nekryjí. Ale někdo hraje dopoledne, takže to není problém. Kam jezdím nejčastěji nebo nejraději? Jezdím od Xaverova po Chlumec,“ usmívá se šestašedesátiletý muž. „Často jsem v Kolíně, Kutné Hoře, prostě všude, kde se hraje.“

Na utkání se dopravuje autem. „Někdy se s někým svezu jindy zase beru někoho já,“ říká muž s nepřehlédnutelným knírem. Fotbal je pro něj velká vášeň a zábava. Jako pro spoustu dalších lidí…

Na startu jarní části sezony stihl dva mistrovské zápasy – divizi a krajskou I.A třídu. „Na fotbal jsem se hrozně těšil. Stihl jsem Kolín a Sokoleč. Teď máme smůlu. V obou zápasech, které jsem viděl, se hrál dobrý fotbal,“ chválil příznivec z Poříčan týmy Kolína a Sokolče, který nikdy nepřemýšlel o tom, že by se dal na dráhu funkcionáře. „To rozhodně ne,“ řekl, ale rychle pokračoval: „ale v Českém Brodě jsem vozil autobusem fotbalisty na zápasy. A v Brodě jsem skoro pořád, dělám tam také pořadatele. Když je ale v okolí třeba větší šlágr nebo pro mě zajímavější zápas, třeba ve vyšší soutěži nebo nějaké derby, tak jedu tam,“ uvedl Vaňhal.

Vykáň, Poděbrady, Český Brod, Sokoleč, Kolín… Ta, všude je hodně známý. Na zápasech těchto týmů je velice často….

Z ligových mužstev je mu nejbližší pražská Slavia. „Nikomu úplně nefandím, ale přeji Slavii,“ přiznává.

Sport je nyní kvůli pandemii koronaviru pozastaven. A fotbalisté zatím nemají jasno, zda své soutěže dohrají. „Jsem přesvědčený, že se už ani nezačne. Že funkcionáři letošní sezonu odpískají,“ dodal Vítězslav Vaňhal.