Vyhrál jste dlouhodobou tipovací soutěž. Takže jak jste spokojený a druhá otázky, zda jsem byl překvapený?

Spokojený jsem. Překvapený jsem možná nebyl, protože tipuji už léta a nějaké zkušenosti v tomto směru mám. Spíš jsem překvapený, že jsme vyhráli oba se synem. A také za něj jsem spokojený.

Vy jste se na první místo vyhoupl až v závěrečném kole, k tomu vám navíc stačilo jen sedm bodů. Věřil jste, že to bude stačit?

Když jsem věděl, že máme jen sedm bodů, tak jsem si říkal, že je to ztracené. Většinou tolik málo bodů na vítězství nestačí. Nicméně jsem si myslel, že ti, co jsou za námi, už nás nedohoní. Paní Plachá měla stejně bodů a myslel jsem si, že zvítězí. Bohužel pro ni udělala ještě méně bodů, pouze čtyři, a to stačilo nám

Konec soutěže byl dost vyrovnaný, nikdo pořádně bodově neodskočil…

Byl vyrovnaný. A bylo méně bodů, než jsem předpokládal. Čekal jsem, že se překročí stovka. Naposledy když zvítězil syn Radek, vyhrál s osmdesáti šesti body. Takže to bylo ještě míň.

Takže poslední ročník byl pro vás povedenější?

To byl, určitě.

Vy jste celkem tradiční tipér, který se umisťuje pravidelně v nejvyšších patrech celkového hodnocení. Jak je možné, že se vám tak daří?

Nevím, asi na mě sedla štěstěna v tomhle směru (smích). Ale zase si myslím, že fotbal sleduji a ty výsledky dokážu předpovědět.

Vy vlastně od začátku, co hrajete, sázíte Tipligu přes kupony. Ty odevzdáváte v poděbradské sběrně. Je to pro vás lepší než přes internet nebo vás to více baví?

Pro mě je to přijatelnější tím, že já internet nemám. Syn ho pochopitelně má, já bych to musel řešit složitější cestou. Tohle je pro mě lepší, když se zastavím ve sběrně a dám ten tiket tam.

Na co byste nalákal další tipéry, aby byla soutěž ještě zajímavější, aby ji hrálo více lidí?

Je to pár let zpátky, kdy bylo tipujících daleko víc. Nevím, proč se to snížilo, a počet hráčů se dostal pod stovku. A čím nalákat? Každý by z těch, co mají rádi fotbal, si měl přečíst podmínky soutěže v Nymburském deníku a měl by tipovat. Zvlášť když ho to skoro nic nestojí. Ale je to věc každého člověka. Nalákat někoho, to je hodně těžké. Celkově o sport zájem opadá, protože lidé mají jiné zájmy a začíná to už od mládeže.