Co bylo nejvýraznější událostí vaší odbočky v minulém roce?

V loňském roce odbor přátel oslavil padesát let od založení, takže vrcholem oslav bylo setkání odboček a turnaj v malé kopané, které se konalo na umělce v Edenu. Po sportovní stránce se nám setkání moc nepovedlo. A tým skončil na pátém místě a B tým na desátém místě. O výsledky ale na tomto setkání nešlo, protože jsme všichni společně přijeli oslavit padesát let od založení odboru přátel. Díky hercům, muzikantům a spoustě nadšencům po celé republice vstala v té době Slavie z popela, proto heslo toho dne bylo: Díky přátelé!

Scházíte se nějak pravidelně na svých schůzkách?

Sházíme se podle potřeby přibližně jednou měsíčně v naší klubovně.

Výkony Slavie vám v posledních sezonách ale moc radosti asi nedělají, že?

Výkony Slavie? Tak je asi realitou, že za posledních pět let jsme zažili spíše více utrpení než radosti, ale kdo si jednou vybere jako klub svého srdce Slavii, tak musí počítat s tím, že fandit Slavii je jak život na houpačce. Dovolím si ocitovat slova nedávno zesnulého velkého fanouška Slavie, přítele Jendy Maika: Živ buď národe slávistický a neumírej, mužové tvoji ať jsou bez počtu. Neklesej ve chvílích těžkých, udržuj víru, plň odkaz. Národe slavný – národe věčný. V těchto těžkých chvílích Slavie nám dělá radost alespoň jedna skutečnost a to, že členská základna místo aby ubývala, tak narůstá a co je důležité, tak přibývají mladí členové a to z celého nymburského okresu. Sadská, Nymburk, Senice, Městec Králové…

Vyrážíte na zápasy Slavie nejen tady u nás, ale i do zahraničí. Co chystáte letos?

Bohužel doby, kdy jsme Slavii jezdili každý rok podpořit i do zahraničí na pohárové zápasy, jsou minulostí. Naším vrcholem jsou ligové zápasy, takřka nikdy se nestane, že by nikdo nejel podpořit Slavii na domácí zápasy v Edenu a v poslední době jezdí na venkovní zápasy početná skupina našich mladších členů a někteří z nich dokonce loni jeli podpořit ženy Slavie v předkole Ligy mistrů do Barcelony. Všichni společně doufáme, že to, co vedení Slavie vyhlásilo před začátkem ligy, a to je útok na páté místo, které by mohlo znamenat účast v Evropské lize, se nám společně podaří dosáhnout a vlajka Slavia fans Rožďalovice opět zavlaje na nějakém evropském stadionu.

Mezi vaše aktivity patří i mimosportovní akce. Nyní je to karneval, dále jsou to čarodějnice a další. Co plánujete na letošní rok?

Krom toho, že jezdíme podporovat Slavii, máme i jiné aktivity. Každý rok vše začíná již tradičním Maškarním plesem a konec dubna opět bude patřit Slavistickým čarodějnicím. Letos již potřetí budeme pořádat autobusový zájezd pro děti na ligový zápas Slavie. Velký dík patří Městskému úřadu Rožďalovice, který přispěje na autobus a SK Slavia, kteří zajistí pro všechny děti volné vstupenky. Kdo by měl o tento zájezd zájem, může se přihlásit o čarodějnicích. Další velkou akcí pro nás bude setkání odboček, kterého se zhostila odbočka v Hodoníně. 27. června bude následovat fotbalový zápas se Sokolem Košík v rámci jejich výročí. 25. července již potřinácté zavítáme do Černého Dolu do rodného kraje našeho trenéra J. Dufka. Tamní fotbalový klub každý rok pořádá fotbalový turnaj v krásném prostředí Krkonoš. Na rožďalovické posvícení opět sehrajeme derby se Sparťany, kteří se scházejí v restauraci na radnici a výroční rok 2015, letos slavíme patnáct let od založení, zakončíme výročkou a mikulášskou zábavou.

Slávisté se pobaví na maškarním reji

Odbor přátel SK Slavia Rožďalovice pořádá tradiční celodenní maškarní rej, který se koná tuto sobotu 7. března v sále Radnice. Ve 14 hodin začne dětský maškarní rej, kterým bude celé odpoledne provázet a děti bavit „Krejčík Honza". Vstupné je dobrovolné. Večer ve 20 hodin pak začne rej masek pro dospělé s kapelou Proč NE. Vyhlášeno bude patnáct nejlepších masek a první cena je uzené sele.