Třetího ročníku se zúčastnilo třináct týmů. Ty byly rozděleny do dvou skupiny. „Skupiny se odehrály klasickým systémem každý s každým a postoupily vždy nejlepší čtyři týmy do vyřazovacích bojů," objasnil pravidla organizátor Ladislav Krejčí.

Modrou skupinu vyhrál domácí tým SKMK před silným nováčkem a jedním z aspirantů na celkové vítězství Jokers Česká Lípa, v jehož sestavě zářil Jiří Novotný, futsalista SK Slavie Praha. Ve vzájemném utkání ve skupině porazil Jokers SKMK vysoko 7:2. Dalšími postupujícími ze skupiny byly týmy FC Taverna Kolín a Top Guns z Kopidlna.

Žlutou skupinu vyhrály Rožďalky, které měly v kádru několik reprezentantů z Milovické ligy malého fotbalu. Na 2. – 4. místě se umístily týmy se shodným počtem 10 bodů. Vlivem skóre se seřadily v pořadí Ochotníci, Avengers a TJ Zazenitem. Na vyřazení doplatily Teplice, které se i na potřetí včas nedostavily k úvodnímu utkání, které tak bylo kontumováno ve prospěch FC Bad boys. Pro tento celek to byly jediné body, které získaly a umístily se na posledním místě ve skupině. „Včasný příjezd by pravděpodobně Teplice posunul do bojů o celkové vítězství," podotkl Krejčí.

Již ve čtvrtfinále došlo k velkým překvapením na úkor favoritů. Rožďalky v souboji s Top Guns prohrávaly již 0:2, ale v posledních třech minutách se jim podařilo vyrovnat a posunout utkání do penaltového rozstřelu. V něm však neuspěl pouze hráč Rožďalek a z postupu 3:2 se tak radoval Top Guns.
Hráči Avengers vyzvali Jokers a utkání bylo dramatické do posledních vteřin, kdy se Avengers neuvěřitelným kopem přes hlavu podařilo vyrovnat. V penaltovém rozstřelu se nakonec radoval právě tento celek.

Utkání Ochotníků s FC Taverna dospělo taktéž do pokutových kopů. Jedinou penaltu zahodil Sobota a Taverna tak postoupila do semifinále. Poslední zápas čtvrtfinále vyhrál domácí SKMK po hattricku Krejčího 4:0.

V prvním semifinále na sebe narazily týmy Top Guns a Avengers. Po tvrdém boji plném osobních soubojů se radoval po výhře 3:0 celek Avengers a poprvé na tomto turnaji postoupil do finále.

Druhé semifinále nabídlo opakování souboje ze základní skupiny. SKMK vyzval Tavernu. První duel ve skupině vyzněl jasně pro SKMK v poměru 8:2. Semifinále z počátku tak jasné nebylo, nicméně po třetí brance v druhém poločase se zápas už jen dohrával a Taverna šetřila síly do boje o třetí místo. Po výsledku 5:0 tak tým SKMK i potřetí za sebou postoupil do finále.

Souboj o třetí místo vzal za své již v první minutě, kdy se krásnou ranou do šibenice hráči Top Guns ujali vedení a průběh zápasu kontrolovali. Utkání nakonec zvládli v poměru 4:0.

Finále nabídlo opatrný, taktický a pro diváky nepříliš atraktivní fotbal. Poločas skončil 0:0. Ve druhém poločase se po rozehraném signálu z přímého kopu trefil Křovina a domácí se ujali vedení. Fotbalisté Avengers odpověděli stejným způsobem, když po rozehraném kopu uklízel do prázdné branky Vaněk. V samotném závěru mohl vedení SKMK strhnout Blažek, ale dvakrát netrefil branku. V základní hrací době skončilo utkání nerozhodně 1:1, došlo tak na prodloužení, kdy rozhodoval zlatý gól. Největší šance si vypracoval Krejčí, ale v prvním případě ho vychytal skvěle chytající Horák a ve druhém případě v samostatném úniku trefil tyč. Nehrál se moc pohledný fotbal, na obou týmech byla znát únava z celodenních bojů. V druhém prodloužení se obraz hry téměř nezměnil. Rozhodnutí přišlo chvíli před koncem prodloužení. Novotný rychle rozehrál aut, lobem přehodil nepozorné obránce Avengers a Krejčí ranou z voleje do šibenice rozhodl o vítězství SKMK.

„Chtěl bych poděkovat všem účastníkům turnaje a také lidem, kteří se celý víkend podíleli na klidném průběhu turnaje. Také správci panu Mojžíšovi za skvěle připravenou hlavní hrací plochu," uvedl Ladislav Krejčí.

Výsledky, čtvrtfinále: SKMK – TJ Zazenitem 4:0, Ochotníci-FC Taverna 2:2 (PK 2:3), Avengers – Jokers Česká Lípa 2:2 (PK 4:3), Rožďalky – Top Guns 2:2 (PK 1:3), semifinále: SKMK – FC Taverna 5:0, Top Guns – Avengers 0:3, o 3. místo: FC Taverna – Top Guns 0:4, finále: SKMK – Avengers 2:1 po prodloužení.
SKMK: Kloz, Hradečný, Poděbradský, Blažek, Táborský, Kafka, Novotný, Křovina, Velenský, Kafka.
Avengers: Horák, Vaněk, Souček, Žižka, Houžvička, Hobik, Müller, Aubrecht.

Celkové pořadí: 1. SKMK, 2. Avengers, 3. Top Guns, 4. FC Taverna, 5. – 8. Rožďalky, Jokers, Ochotníci, TJ Zazenitem, 9. – 13. Pod Vlivem, Islámský stát, Teplice, Kouřim, FC Bad boys.

Nejlepší brankář: Ondřej Horák (Avengers).
Nejlepší hráč: Pavel Zedek (Top Guns).
Nejlepší střelec: 11 gólů: Jiří Novotný (Jokers Česká Lípa).