Oba okresní týmy vstoupily do nové sezony skvostně. Vykáň vyhrála dvě utkání ze tří, Semice dokonce všechna tři. „Ano, se vstupem do soutěže jsme spokojeni, první dva zápasy jsme odehráli velmi dobře, minulé kolo v Berouně to nebylo ideální, o lepší výsledek nás připravily dvě individuální chyby," popsal úvod soutěže z pohledu Vykáně její manažer Václav Bryndza.

To v Semicích jsou na tom ještě lépe. „Spokojeni jsme velmi, soupeři byli kvalitní a nám se zápasy povedly nejen výsledkově, ale až na první poločas v úvodním utkání i herně. Určitě je moc dobře, že jsme soutěž takto odstartovali," je spokojený vedoucí semického mužstva Miroslav Čepelka.

Jeho tým tak může jít do derby v naprostém klidu. „Je dobře, že máme plný počet bodů. V podstatě jsme v diametrálně odlišné situaci než byla v loňské sezoně v tuto dobu před zápasem s Vykání. Dalo by se říct, že situace se jeví klidnější. Jsou však odehrána pouze tři kola. Ale vůbec bych se nezlobil, kdybychom na naše konto nějaké další body přidali," střádá plány Čepelka.

Vykáň se opírá o velezkušené Zelenku a Lukáše Jarolíma. „Oba tito hráči vždy, když nastoupí, jsou zárukou kvality v naší hře. Pokud oba nastoupí, bude to pro nás určitě přínos," má jasno, manažer Vykáně.

I díky těmto dvěma borcům hraje Čechie hodně ofenzivně. „Proti Semicím chystáme určité taktické změny v naší sestavě. Samozřejmě se budeme snažit hrát co nejvíce na polovině soupeře," říká Bryndza.

V prvních třech zápasech ukázali své střelecké kvality v dresu Semic Mikolanda a Koštíř, kteří mají po třech gólech. „Tato dvojice se dokáže prosazovat. Spoléhat ale budeme na týmovou hru, není to jen o těchto dvou hráčích. Ale je jasné, že s Mikolandou se naše hra i ofenziva zvedly. Je ale jedno, kdo ty góly nakonec vstřelí. Třeba by se mohl trefit už i Tomáš Holan," směje se semický vedoucí mužstva.

Minulý vzájemný zápas na půdě Semic byl hodně hektický. To už je ale minulost. „Vyloučení našeho brankáře Kosmáka v jarním zápase v Semicích výrazně ovlivnilo celý zbytek minulé sezony. Věřím, že veškeré emoce, které s tím byly spojené, jsou pryč a nic podobného se v nadcházejícím derby opakovat nebude," přeje si Bryndza.

Těžko říct, kdo je před derby favoritem. Vykáň vyhrála dvakrát, navíc hraje doma, Semice zatím neztratily ani bod. „Za Semice mluví jasně výsledky v předchozích zápasech. Já věřím, že se nám podaří navázat na kvalitní výkony z prvních dvou utkání a budeme v sobotu bodovat naplno," věří manažer Bryndza. „Budu rád, pokud utkání navštíví co nejvíce fanoušků. Myslím, že to bude kvalitní utkání a dobrá divácká kulisa by k tomu mohla přispět. Faktorů, které mohou rozhodnout, je hodně, necháme se překvapit," připojil manažer Čechie.

Role favorita se zříká Čepelka. „Favoritem jsou dle mého názoru domácí, ale myslím si, že pokud zopakujeme výkony z prvních třech kol, tak v tom utkání rozhodně nebudeme bez šance dovézt domů nějaký ten bodík. Předpokládám však, že nás čeká jeden z těch těžších soupeřů a pokud k tomu nepřistoupíme zodpovědně, tak šance uspět bude malá. Myslím, že to bude dost vyrovnaný zápas, ale může to dopadnout jakkoli," dodal Čepelka.

Čechie Vykáň - AFK Sokol Semice

krajský přebor-4.kolo
sobota 3. září 2016
10.15 hodin
stadion Čechie Vykáň