Libice – Ostrá  0:0

Utkání sice branku nepřineslo, ale o vzrušení na obou stranách nebyla nouze. Dělba bodů je zasloužená, oba celky měly několik slibných příležitostí, ale gólmani byli vždy na svém místě.

V 10. Minutě vysunul Lambert Beneše, jeho pokus vyrazil brankář Pokorný. Za další tři minuty byl Lambert faulovaný, ale Šorm trefil z penalty jen tyč. Poté se osmělili také hosté. Střela Ondřeje Puka byla hodně slabá a Čerych ve výborné střelecké pozici vůbec netrefil míč. Stejný hráč měl i další šanci, ale svou dorážku namířil vedle. Na straně druhé zapomněli hosté na Kratochvíla, ale ten pořádně nezakončil.

Těsně po přestávce kopal Pařízek trestný kop ze strany, který už už letěl do brány, ale tygřím skokem vše zachránil gólman Ostré. Pak se za obranu dostal opět nabíhající Kratochvíl, ale ani tentokrát brankáře pořádně nezaměstnal. V závěru se do šance řítil Čerych, Kohoutek jeho střelu zblokoval na roh a po něm jen těsně minul Jansovu bránu Ondřej Puk. O tom, že se budou týmy o body dělit, rozhodl dalším fantastickým zákrokem hostující brankář, který se blýskl při ráně Jana Fořta.

„S lídrem soutěže jsme sehráli velice dobrý zápas. Pokud bychom takhle pokračovali, tak by to nebylo špatné," byl spokojený manažer Libice Miroslav Tomáš. „Sice jsme nevyhráli, což jsme chtěli, ale výkon byl hodně dobrý. Asi nám trochu chybělo toho štěstíčka, ale tak to prostě je," řekl Tomáš.

On i celá Libice mohli litovat, že Šorm neproměnil pokutový kop. „Určitě by se nám hrálo líp. Je to samozřejmě škoda, ale to se prostě stává. Měli jsme dát góly z dalších akcí. Řekl bych, že jsme byli k vítězství o malý krůček blíž, především za druhý poločas bychom si ho možná zasloužili," dodal Tomáš.

To hostující strana přiznala, že si přijela pro bod. „Jsme rádi za bod, remízu bereme," řekl hned po derby Milan Moravec, asistent trenéra Ostré. „Na šance to bylo vyrovnané, domácí měli k dobru penaltu," řekl Moravec.

Zápas byl hodně taktický, oba týmy se snažily pečlivě bránit a neotvíraly zbytečně zadní vrátka. „Bylo to tím, že jsme sem jeli neprohrát. Jsme spokojeni, bod bereme," zopakoval asistent trenéra. „Pořád jsou těžké terény, míč na tom hrozně skáče, ale to je pro oba stejné," dodal Moravec.

Rozhodčí: Pospíšil. ŽK: Hanuš, Šorm – T. Moudrý, Čerych. Diváci: 100.

Libice nad Cidlinou: Jansa – Černý, Hanuš, Kohoutek, Kalina – Šorm, Pařízek – Beneš, Lambert (77. Faltýsek), Kratochvíl – Jan Fořt.

Sport. Sdružení Ostrá: Pokorný – Střecha, Cabrnoch, Doseděl, P. Moudrý – Čerych, Dozorec, T. Moudrý, Nedorost (59. Lesyk) – O. Puk, M. Puk.