Jestli to někdo myslí s postupem do vyšší soutěže vážně, pak jsou to jednoznačně fotbalisté Vykáně, kteří si v prvním zápase jara otevřeli na svém hřišti střelnici. Luštěnicím nasázeli sedm gólů. „Jsme hodně spokojeni, je to vstup na výbornou," jásal po zápase manažer Čechie Vykáň Václav Bryndza. „Dokázali jsme navázat na kvalitní výkony v přípravě. Chvíli nám trvalo, než jsme si zvykli na přírodní trávu, ale pak jsme podali výborný výkon," zářil spokojeností Bryndza. „Soupeř bojoval a často hrál hodně tvrdě, dohrával všechny souboje. Mají mladý tým a jsou fyzicky zdatní. Nám se ale dařila kombinace," dodal manažer Čechie.

Krásný dárek si ke svým čtyřicátým narozeninám dal vykáňský útočník Martin Dlouhý, který se trefil do sítě Luštěnic třikrát.

Střelecky i bodově naprázdno vyšel Union Čelákovice. A jeho situace v tabulce není zrovna růžová. „Bude to ještě hodně těžké a budeme rádi, když se udržíme," vyprávěl sekretář čelákovického klubu Milan Šikl.

Utkání se domácím fotbalistům opravdu nepovedlo. „Bylo to hrozné, utkání mělo oboustranně úroveň okresního přeboru. Co jsme předvedli, to nemělo s fotbalem nic společného. Dělali jsme hrozné chyby a sami jsme neproměňovali své šance. Jsem dost rozladěný, nečekal jsem, že prohrajeme. Jsem zklamaný," nešetřil kritikou čelákovického mužstva sekretář oddílu.

Poříčany v zápase s rezervou Dobrovic jako první skórovaly, hosté ale za pět minut srovnali. Poté už dávali góly jen domácí. „První poločas skončil 1:1, ale hosté měli dva nebezpečné výpady, jejichž využití by znamenalo komplikaci pro další vývoj utkání. Naštěstí naši hráči nezapomněli kvalitně bránit a utkání skončilo s jasným výsledkem," radoval se z výhry manažer poříčanského klubu Václav Kupr. „V přechodové fázi máme určité problémy, ale výsledek nakonec rozhodl v náš prospěch. Za výkon kluci zaslouží pochvalu, protože si hrábli na dno sil," dodal Kupr.