Oba týmy se spolu utkají v neděli v rámci osmého kola soutěže, hrát se bude na trávníku Slovanu od 16 hodin.

Prvních sedm kol vyšlo o poznání lépe Lysé, která má dvanáct bodů a nyní bude hrát na svém hřišti. „Mohlo jich být i víc. Ale zaplaťpánbůh za ně. Začali jsme totiž hrát špatně, takže musíme být rádi za těch dvanáct bodů," uvedl před derby lyský útočník David Novák.

To Milovice mají úplně jiné starosti. Zatím získaly jediný bod. „Začalo to prvním zápasem s Libicí, kdy jsme nehráli špatně, ale výsledkově se nám to nepovedlo. Teď se to s námi táhne, nedáváme góly a lacino inkasujeme. I když herně to není špatné," přemýšlí nahlas Petr Petráš, záložník Milovic.

Oba týmy se pochopitelně velice dobře znají, stejně tak jednotliví hráči. „To je jasné. I když Milovice to trochu pozměnily a řekl bych, že oslabily. Většinou se ale známe. S gólmanem Liborem Novákem, se kterým hraji Milovickou ligu, se trochu špičkujeme. Už mi říkal, ať ho šetřím," směje se lyský forvard.

V milovickém táboře jsem hecování stranou. „Hecování se soupeřem? Vůbec ne. Hecujeme se uvnitř týmu, jen v naší kabině," uvedl Petráš. „Myslím, že se nemáme čím překvapit, všichni se známe. V Lysé je to vždycky boj, my jsme tam snad ještě nikdy nevyhráli. Mohli bychom to změnit. Potřebujeme každý bod a také se od něčeho odrazit," věří v dobrý výsledek Petr Petráš.

Podle tabulky jsou favoritem domácí, to ovšem jejich útočník odmítá. „Podle bodů to tak je. Bude to o jednom nebo o dvou gólech. A v derby není nikdy favorit," připomíná starou pravdu David Novák.

Je jasné, že oba týmy jdou do utkání s tím, aby naplno bodovaly. „Já bych bral, kdybychom konečně nedostali žádný gól. Takže beru třeba výsledek dva nula," přeje si Novák.

Ani soupeř není předem poražený. „Já beru jakoukoli výhru. Třeba o jeden gól a třeba ať je to čtyři pět," dodal Petráš.