SOKOLEČ – LYSÁ  5:0

Až do 76. minuty se museli domácí fotbalisté strachovat o výsledek, nakonec vyhráli výrazným rozdílem. Poslední dva góly dala Sokoleč až v poslední minutě.

Domácí šli do vedení díky trefě Šťastného z pokutového kopu. Pojistky mohli přidat Hovorka, L. Němec a Kozel, všechny tři hráče ale báječně vychytal gólman Müller. Lysá zahrozila po dvou standardkách, Rudzan dokonce trefil břevno.

Ve druhém dějství byla nebezpečnější Lysá, ale nic z toho nebylo. Pak Sokoleč přidala druhou trefu a to hosty položilo.

„Lepší je výsledek než předvedená hra," ulevil si po zápase domácí trenér Stanislav Košek. „Ke konci jsme si takovou výhru zasloužili. Měli jsme dát dřív druhý gól, bylo by to něco jiného, šance jsme na to měli," řekl Košek a pokračoval: „Zbytečně jsme se trápili. Ve druhém poločase totiž hrála Lysá velice dobře v poli, ale chyběla jim finální přihrávka a zakončení. Také nás jednou podržel Kun, to bylo důležité. Utkání se dalo zvládnout daleko dřív," přemýšlel Košek.

Lyský kanonýr David Novák se v zápase netrefil. I když… Jednou ano, ale jeho gól nebyl kvůli ofsajdu uznán. „Měli jsme dát gól na jedna jedna, třeba bychom se chytli," uvedl lyský forvard. „V prvním poločase byla hra vyrovnaná, ve druhém také, ale gól nám rozhodčí kvůli ofsajdu neuznali. Po druhém gólu jsme se sesypali a začalo nám to tam padat. Nakonec je pro nás tato porážka dost krutá," dodal David Novák.

Branky: 11. Šťastný (z PK), 76. a 90. Čáp, 83. a 90. Hovorka. Rozhodčí: Salač. ŽK: Kozel – Rudzan. Diváci: 90. Poločas: 1:0.

SK Sokoleč: Kun – Kotek, Soukup, Šťastný, Hruška – L. Němec (57. Jeník), Vodvářka, Kozel, P. Němec (85. Korpass) – Čáp, Hovorka.

Slovan Lysá nad Labem: Müller – Hanke, Gregar, L. Novák (87. L. Šlingr), Kodeš – Hodboď, Pavliš, Rudzan, Schneiberg (57. Šťastný) – D. Novák (76. Horváth), T. Kříž.