BOHEMIA PDY – SOKOLEČ 0:1

Zápas moc šancí nenabídl, byla to spíše bitva o střed pole. Hosté vytěžili z minima maximum a došli si na poděbradském stadionu pro tři body.

„Utkání rozhodla čtyřicátá pátá minuta, kdy hosté skórovali po naší obrovské individuální chybě v rozehrávce, kdy náš hráč nabídl soupeři šanci a ten ji proměnil," smutnil po zápase trenér poděbradské Bohemie Luboš Vondra.

Jeho tým se snažil s výsledkem něco udělat, ale marně. „V prvním poločase jsme byli lepší, byli jsme více na míči, chyběla nám ale finální přihrávka. Dali jsme regulérní branku, kterou nám rozhodčí neuznal. Druhá půle už neměla takové tempo. Velkou šanci měl Jakub Vondra, ale neproměnil. My jsme se ve druhém dějství nedostali do rytmu. Jsme zklamaní, protože první půle vypadala z naší strany hodně dobře. Ale rozhodla jedna chyba," popisoval průběh utkání poděbradský kouč.

To hosté mohli být spokojeni. Tedy alespoň se ziskem všech bodů. „Utkání nebylo nic moc. Bylo to vyrovnané, ale mě se to moc nelíbilo," vyprávěl po zápase trenér vítězného mužstva Stanislav Košek.

Tomu se nezamlouval výkon jeho svěřenců. „Chyběl nám pohyb, bylo to nemastné – neslané. Proti minulému týdnu to bylo o něco horší. Na druhou stranu soupeř byl snaživý a já jsem rád, že jsme derby zvládli," řekl Košek.

Ten musí stále řešit problémy se sestavou. „Pořád se nám složení týmu hodně míchá, těch problémů máme teď hodně. Tím jsme nuceni dělat dost změn v sestavě," dodal sokolečský trenér.

Branky: 45. Auer. Rozhodčí: Kabyl. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 0:1.
Bohemia Poděbrady: Krch – Kubánek, Suchánek, Bobek, Churavý – Jelínek (46. Kulhánek), Hruška, J. Vondra, Voříšek – Zdražil (85. Řehák), Tůma.
SK Sokoleč: Kun – Mojžíš, Šváb, Šťastný, Kotek – P. Němec, Hruška, Kozel (85. Vodvářka), Rýdl (46. Škvor) – Auer (46. L. Němec), Košický.