Poděbrady jsou s patnácti body poslední a nutně potřebují tři body. Tedy pokud chtějí ještě bojovat o záchranu. Semice jsou třinácté, ale na růžích rozhodně ustláno také nemají. Derby bude mít ohromný náboj.

„Je to téměř poslední naše šance, jestli ještě chceme hrát o třetí místo od konce," má jasno poděbradský univerzál Jan Jirásek. „Pokud bychom vyhráli, musíme pak bodovat i venku," řekl Jirásek.

Bohemia na jaře ještě nevyhrála. „Doma jsme jen třikrát remizovali. To je hodně špatná vizitka. Už je to ostuda," uvědomuje si Jirásek, jehož tým se trápí hlavně střelecky. „Neproměňujeme šance. Ale v Sedlčanech minulý týden jsme byli odevzdaní. To byl náš nejhorší výkon na jaře. Tohle bude ale derby a do něj musíme dát všechno. Soupeři bychom se přiblížili," dodal Jirásek, jehož družina by měla být v sobotu kompletní.

Kompletní budou také i hosté. Tedy bez dlouhodobě zraněného Horejce, který už si asi do konce sezony nekopne. Také Semice chtějí bodovat. „Je to pro nás stejně důležité utkání jako pro domácí. Pokud nás neporazí, budou to mít už hodně těžké. Potřebujeme urvat tři body a tak se k tomu naši hráči musí postavit," uvedl vedoucí semického mužstva Miroslav Čepelka.

Toho ještě dnes straší podzimní derby, které Poděbrady vyhrály 4:1. „Nesmí se opakovat podzim, kdy jsme soupeře totálně podcenili. Musíme k tomu přistoupit zodpovědně," nabádá hráče Čepelka.